Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Oradea
  • Actualizat la: 05.06.2016

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    - Experienta in vanzari/ marketing / relatii cu publicul;
    - Experienta in organizarea campaniilor de promovare;
    - Cunostinte avansate PC - Microsoft Office (Word, Excel, Power-Point, Outlook)
    - Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
    - Capacitate de a lucra cu date si cifre;
    - Capacitate sinteza si analiza;
    - Disponibilitate pentru deplasari;
    - Bune abilitati de comunicare.

    Responsabilitati

    - Asigura consultanţă şi asistenţă privind implementarea şi punerea în aplicare a politicilor şi proceselor de comunicare în conformitate cu standardele companiei;
    - Verifica si intretine aplicatia informatica pentru administrarea vanzarilor;
    - Centralizarea rapoartelor agentilor de vanzari din tara;
    - Raportare periodica catre managerul departamentului de vanzari;
    - Furnizeaza la cerere analize prin care sa sprijine activitatea de vanzari si/sau marketing;
    - Actualizeaza si intretine baza de date;
    - Abilitatea de a face analize/ rapoarte in functie de datele inregistrate;
    - Notifica prin rapoarte calitatea informatiilor existente in baza de date, propune modalitati de imbunatatire a acestora si monitorizeaza implementarea acestora.
    - Identifica canalele optime pentru creșterea vizibilității brandurilor companiei;
    - Realizeaza materialele aferente campaniilor de trade-marketing;
    - Este responsabil de coordonarea organizării de evenimente interne (planificarea, comunicarea evenimentului, asigurarea spaţiului etc);
    - Participa la evenimentele externe ale companiei (evenimente de lansare, seminarii, expoziţii, târguri).
    - Elaboreaza comunicatele de presă, textele pentru broşuri, pliante, invitaţii etc.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (100)