Quality Manager - Brasov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Quality Manager - Brasov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 28.05.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, firma de producție germană cu experiență de 10 ani în industria Automotive din Brașov, recrutăm Quality Manager.

    Cerinte:
    - Studii superioare tehnice;
    - Curs de audit cu certificări în domeniul calității;
    - Minim 3 ani pe o pozitie similară (preferabil în Automotive);
    - Cunoștințe operare PC: Microsoft Office (Word, Excel), SAP;
    - Cunoștințe avansate lb. engleză (lb. germană contituie un avantaj);
    - Cunoștințe de audit de produs, audit de sistem și audit de proces (VDA 6.3);
    - Cunoștințe norme ISO TS;
    - Bună cunoaștere a standardelor de calitate (cele 7 instrumente ale calității).

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Răspunde de administrarea si dezvoltarea relațiilor cu clienții și furnizorii;
    - Supravegheaza indicele de calitate la clienți și introduce măsurile care se impun;
    - Supravegheaza indicele de calitate la furnizori și urmărește măsurile care se impun;
    - Răspunde de realizarea verificării calității în toate sectoarele de producție;
    - Coordoneaza activitatea Biroului de Recepție marfă care răspunde de calitatea mărfii intrate în producție;
    - Coordoneaza activitatea atelierului Control Final care răspunde de calitatea produselor livrate;
    - Intocmirea procedurilor specifice și a formularelor din domeniul calității;
    - Planifică și efectuează auditurile interne de proces;
    - Se asigură de respectarea de către personalul din subordine a normelor SSM, protecție civilă și cerințelor impuse de sisitemul de Management de Mediu (ISO 14001).

    Beneficii:
    - Oportunitatea de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internațională de prestigiu;
    - Pachet salarial motivant;
    - Tichete de masă;
    - Asigurare medicala privată;
    - Transport asigurat;
    - Acces la activități recreative.

    Cod Anunt: 280416RD

    Brasov,

    Brasov,