Sales/Learning Consultant wanted! (entry level)

Angajator: LINK group
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Chisinau
  • Actualizat la: 19.01.2018

    LINK group is a multinational company with over 20 years of experience in the Education industry, specifically in offering courses and certifications in IT and modern business. We successfully fulfill our mission of helping people to become more successful in the areas of professional development, high school and higher education. The company has successful local operations in Serbia, Bosnia and Herzegovina, Romania and Moldova, while its distance learning services bring together students from over 120 countries worldwide.

    We are a young team, full of ideas and with the freedom to put them into practice. We benefit from the business experience of our headquarters in Serbia and we enjoy many learning opportunities by accessing courses, seminars and trainings.

    Cerinte

    ✔ Cum arăți tu?

    - absolvent/ă de maxim 2 ani al/a unei forme de studiu universitar de licenţă sau cu studiile de master în curs;
    - cu încredere în tine, abilităţi foarte bune de comunicare, putere de convingere;
    - și un nivel intermediar de limbă engleză.

    Responsabilitati

    ✔ Ce vei face?

    - vei fi prima persoană care va intra în legatură cu viitorii cursanţi LINK group, interesați să afle mai multe despre programele noastre de studiu (prin telefon, e-mail sau faţă în faţă);
    - te vei ocupa de cererile de înscriere, vei oferi consultanţă aplicanților şi vei negocia condiţiile de înregistrare;
    - vei întocmi contractele şi vei menţine un nivel ridicat de satisfacţie al clienţilor.

    Alte informatii

    ✔ Ce vei obține?

    - mediu relaxat, colegi puţini, dar simpatici;
    - salariu fix + bonus, în baza contractelor încheiate;
    - training profesionist, realizat de către Sales Managerul LINK group;
    - cunoştinţe îmbogăţite despre nevoile de formare ale pieței din Republica Moldova şi programe de studiu din ariile de Business şi IT care să răspundă acestor nevoi.

    ✔ Poziţia este disponibilă în Chișinău, suntem localizati în apropiere de Piața Centrală, in spatele Camerei Înregistrării de Stat, full-time, 7-8 ore/zi în două schimburi în timpul săptămânii (în intervalul 8-16 sau 12-20) + fiecare a doua sâmbătă (9-13).

    ✔ Procesul de selecție constă în 2 etape:
    - o discuție telefonică informală pentru a ne cunoaște;
    - un scurt interviu în limba engleză cu un coleg din managementul LINK group.

    ☛ Dacă nu ai cont Hipo și vrei să aplici trimite-mi un mail la adresa dan.niculescu@link-group.eu;
    ☛ Doar candidații care îndeplinesc cerințele de mai sus vor fi contactați;
    ☛ Candidații contactați care nu cunosc informațiile din acest anunț nu vor avansa în etapa următoare.