Reprezentant Vanzari Call Center Inbound Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari Call Center Inbound Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.12.2017

    Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
    Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

    Cerinte

    Educatie
    -Studii medii

    Experienta
    -Experienta minim 1an în zona de relatii cu clientii si zona de vanzari constituie un avantaj.

    Cunostinte PC
    -Bune cunostinte de operare calculator;

    Competente / Abilitati
    -Cunostinte solide de limba romana;
    -Abilitati excelente de comunicare si ascultare;
    -Autocontrol, stabilitate emotionala;
    -Adaptabilitate;
    -Orientare catre client;
    -Orientare catre rezultate;
    -Capacitate de organizare si planificare a activitatii;
    -Abilitati de identificare si solutionare a problemelor;
    -Abilitati de invatare rapida;
    -Orientare catre detaliu;
    -Abilitati de lucru in echipa;
    -Etica si integritate;
    -Rezistenta la stres;
    -Disponibilitate de a lucra in tura.

    Limbi straine
    -Cunostinte de limba engleza (nivel mediu).

    Responsabilitati

    SCOP
    Ofera asistenta clientilor, provizioneaza servicii in conformitate cu strategia si standardele de comunicare si comerciale ale companiei, promoveaza si vinde proactiv si reactiv serviciile si produsele companiei; contribuie activ la indeplinirea obiectivelor de venit ale Departamentului si la pastrarea unui grad optim de satisfactie a clientilor.

    RESPONSABILITATI
    -Asigura comunicarea cu clienţii prin toate mijloacele de comunicare disponibile (apeluri intrare, apeluri iesire, corespondenta scrisa - e-mail), conform procedurilor în vigoare, tratand cu profesionalism toate cererile, identificand nevoile clientilor;
    -Promoveaza si vinde produsele companiei, propune produse si servicii aditionale si/sau alternative care sa raspunda nevoilor clientilor in scopul indeplinirii targeturilor stabilite, ducand astfel la cresterea veniturilor companiei;
    -Furnizează informaţii generale (tarife, servicii, acoperire, pachete, reţea de distribuţie, etc.) sau personalizate (valoarea facturii, data emiterii facturii, ultima zi de plată, PUK, etc.), pentru rezolvarea solicitarii clientului;
    -Inregistreaza solicitarile si reclamatii clientilor si le proceseaza in conformitate cu instructiunile de lucru specifice;
    -Furnizeaza solicitantilor date corecte si complete prin utilizarea corespunzatoare a sistemului informational;
    -Ofera suport (primul nivel) privind problemele tehnice aparute, precum si aspecte legate de retentia clientilor existenti si reinnoiri de contracte
    -Verifica gradul de satisfactie a clientilor fata de serviciile furnizate, asigurand asistenta comerciala;
    -Solicita ajutorul sefului de tura/supervisorului/ managerului ori de cate ori rezolvarea cerintelor clientilor depaseste competentele proprii;
    -Ia masuri pentru a-si imbunatati nivelul de performanta profesionala in conformitate cu feedback-ul si cerintele sefilor ierarhici superiori;
    -Aplica strategia firmei în general si a Diviziei din care face parte în special, respectand intocmai procedurile si instructiunile de lucru;
    -Dovedeste interes pentru atingerea indicatorilor de performanta, atat la nivel individual, cat si la nivelul echipei;
    -Participa la programele de pregatire profesionala in vederea atingerii nivelului de performanta;
    -Înştiinţează superiorul direct despre orice disfuncţionalitate de natură să afecteze activitatea proprie sau interesele legitime ale clienţilor si ale companiei;
    -Contribuie la dezvoltarea procedurilor si instructiunilor de lucru prin propunerile pe care le face.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (324)