Inginer mentenanta electro-mecanic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mondial SA active.

Vezi toate job-urile Inginer mentenanta electro-mecanic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Mondial SA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Lugoj
  • Actualizat la: 22.05.2019

    Mondial SA, parte a grupului Villeroy & Boch, grup considerat a fi unul dintre cele mai importante din domeniul producţiei de articole ceramice la nivel mondial, este o marcă cu o tradiţie de aproape 120 de ani în domeniul ceramic, având ca principal obiect de activitate producţia şi comercializarea de obiecte sanitare.
    Noi îţi oferim şansa de a face parte din echipa Mondial şi de a te integra într-o companie internaţională stabilă, de tradiţie şi cu o lungă prezenţă în România. Îţi poţi dezvolta o carieră profesională puternică, pe termen lung, cu ajutorul mentorilor noştri, care te vor susţine de la început în pregătirea pentru preluarea responsabilităţilor.

    Cerinte

    - absolvent de studii superioare tehnice – profil electro-mecanic, automatizări, construcții mașini;
    - experiență minim 3 ani pe un post similar;
    - cunoştinţe de specialitate referitoare la exploatarea şi funcţionarea instalaţiilor electrice;
    - bune cunoștințe de operare PC;
    - cunoștințe de limba engleză – nivel mediu;
    - abilităţi de organizare şi planificare a activităţii;
    - seriozitate, iniţiativă în modul de rezolvare a problemelor, sociabilitate, atitudine corectă în raport cu colaboratorii şi subalternii, dinamism, spirit de disciplină, spirit de echipă.

    Responsabilitati

    În calitate de Inginer mentenanță electro-mecanic, veţi fi responsabil de asigurarea bunei funcționări a instalațiilor și echipamentelor electro-mecanice, tehnologice și automatizări din cadrul Mondial SA la parametrii tehnici nominali, cu respectarea politicii companiei și de coordonarea şi urmărirea echipei de electricieni / tehnicieni în vederea menţinerii în stare de funcţionare a instalaţiilor şi echipamentelor.

    Responsabilităţi:

    - Conduce, coordonează şi verifică echipele de tehnicieni din cadrul secţiei de obiecte sanitare;
    - Intervine prompt pentru remedierea defecţiunilor accidentale – analizează cauza şi propune măsuri de remediere şi de prevenire;
    - Răspunde de eficienţa şi calitatea lucrărilor efectuate de subordonaţi şi de a sa personal;
    - Răspunde de respectarea termenelor stabilite de conducerea departamentului;
    - Împreună cu șeful departamentului, stabileşte planul de aprovizionare cu piese de schimb pentru echipamente şi instalaţii; participă la efectuarea planului de revizii şi reparaţii; propune măsuri pentru îmbunătăţirea activităţii din sectorul său;
    - Întocmeşte şi pune la dispoziţia personalului din subordine instrucţiuni pentru exploatarea şi revizia utilajelor şi echipamentelor electrice, stabileşte măsurile ce trebuie luate în caz de dereglări, întreruperi şi avarii; urmăreşte şi realizează instruirea personalului din subordine;
    - Întocmește devize pentru lucrări de reparație efectuate de terți;
    - Urmărește și răspunde de desfășurarea lucrărilor contractate cu furnizorii de servicii tehnice.

    Lugoj,