expeditor marfuri / international forwarder / agent transport / coordonator transport

Angajator: Universal Spedition
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.02.2018

    Universal Spedition este o companie cu sediul in Timisoara si cu importante relatii de lucru cu firme din Romania, Europa, cat si spatiul extracomunitar ( peste 800 de firme partenere).

    Echipa noastra va pune la dispozitie solutii complete, prin servicii de transport rutier de marfuri , transport maritim si transport aerian.

    Cerinte

    - Minim un an experienta de lucru intr-o firma de transport / casa de expeditie.
    - Cunoasterea minim a unei limbi straine la nivel conversational.
    - Bune aptitudini de comunicare ; flexibilitate;
    - Bune abilitati de negociere;
    - Organizat si atent la detalii;
    - Orientat spre rezultat.

    Responsabilitati

    - Aduce profit firmei prin procesul de intermediere a organizarii activitatii de transport;

    - Cresterea portofoliului de clienti si a numarului de comenzi;

    - Pastreaza legatura cu clientii interni si externi , contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii unor relatii comerciale cu acestia;

    - Analizeaza solvabilitatea clientilor existenti si potentiali;

    - Este raspunzator de indeplinirea cerintelor clientului si a procedurilor interne , asigurand necesarul de transport al clientilor;

    - Executarea si urmarirea comenzilor de transport rutier furnizate de clientii firmei sau obtinute din piata pana la incasarea contravalorii acestora;

    - Raspunde de buna derulare a relatiilor contractuale si solutionarea problemelor de transport;

    - Raspunde de respectarea cerintelor legale privind facturarea;

    - Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;

    - Raportarea saptamanala a activitatii;

    Beneficii: salariu fix , bonuri de masa, tichete cadou cu ocazia Sarbatorilor ,bonusuri in functie de performanta ,telefon de serviciu , posibilitatea de a creste profesional si financiar.

    Timisoara,

    2000 - 2700 EUR NET / luna
    Strainatate, Timisoara, Job national

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (30)