Ofiter bancar (Garnishments Officer) - perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Ofiter bancar (Garnishments Officer) - perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.03.2017

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    • Studii universitare (preferabil studii economice sau juridice)
    • Minimum 1 an experienta in banca sau in activitatile de operatiuni
    • Abilitati de comunicare verbala si scrisa in limba engleza
    • Cunostinte operare PC.
    • Aptitudini de relationare si comunicare;
    • Spirit de echipa;
    • Orientare catre detalii
    • Implicare

    Responsabilitati

    • Verifica in sistemul Bancii debitorii pentru care se primesc adrese de infiintare poprire de la executorii fiscali, AVAS, ADS etc.
    • Blocheaza /deblocheaza conturile clientilor popriti conform instructiunilor mentionate in adresele primite de la executor in conformitate cu procedurile in vigoare;
    • Deschide/inchide conturi de sechestru;
    • Proceseaza toate tipurile de adrese primite de la executor;
    • Inchide conturile de sechestru conform procedurilor in vigoare;
    • Proceseaza adresele de insolventa primite de Banca;
    • Monitorizeaza conturile blocate;
    • Initiaza ordinele de plata aferente popririlor ;
    • Intocmeste adrese de raspuns catre executori;
    • Scaneaza si arhiveaza adresele aferente popririlor primite, precum si adresele de raspuns intocmite si trimise executorilor;
    • Previne aparitia oricarui risc operational prin respectarea procedurilor interne,colaborarea si schimbul de informatii cu alte departamente ale Bancii
    • Aduce clarificari continutului procedurilor de lucru, daca este cazul, pentru colegii din unitatile bancii, prin consultare cu superiorul direct si/sau cu Departamentul Legal (Litigations);
    • Isi exprima ideile cu privire la imbunatatirea proceselor si sistemului de calitate, transmitandu-le superiorului direct/responsabilului direct.
    • Participa la elaborarea si imbunatatirea permanenta a procedurilor interne, instructiunilor de lucru si a manualelor aplicabile zonei Operatiuni.