Mecanic Atelier Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IPSO Agricultura active.

Vezi toate job-urile Mecanic Atelier Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Internship
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Actualizat la: 06.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole

    IPSO Agricultură, parte a grupului francez Monnoyeur, unul dintre cei mai mari distribuitori de utilaje agricole la nivel internaţional, este lider pe piaţa de utilaje agricole din România. Cu o experienţă de peste 20 de ani pe piaţa agricolă, compania oferă soluţii integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp şi pregătirea operatorilor.

    Cerinte

    - Studii medii tehnice (electromecanică/ mecanică agricolă/ mecanică auto/ mecanică industrială)

    - Experiența pe un post similar sau în activități ca: service, mecanizare, reprezintă un avantaj.

    - Cunoștințe de mecanică, electricitate/ electronică, hidraulică.

    - Cunoștințe medii de limba engleză.

    PROFIL CANDIDAT

    - Atitudine orientată către client.

    - Seriozitate și corectitudine profesională; rigurozitate; punctualitate.

    Responsabilitati

    - Execută sarcinile încredințate de către Responsabilul de atelier: spălare, asamblare, dezasamblare, apreciere a stării, prelucrări mecanice, control, reglaje, vopsire, recondiționare simplă a subansamblelor, operațiuni de mentenanță pe baza devizului.

    - Efectuează, în atelier, activități de reparare, revizie și întreținere a utilajelor și echipamentelor

    - Utilizează dispozitive de verificare, măsurare, reglare.

    - Ocazional, operează utilaje de ridicat și transportat și deplasează motoare și componente ale utilajelor.

    - Asigură menținerea în bună stare a sculelor și dispozitivelor verificatoare precum și curățenia la locul de muncă.