Inginer Tehnic Comercial

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EBC active.

Vezi toate job-urile Inginer Tehnic Comercial active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: EBC
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 17.02.2016

    Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali. La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

    Nu uita: Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.

    Cerinte

    • Experiență comercială dovedită în domeniul industrial;
    • Limbi străine cunoscute: franceza și engleza;
    • Cunoștințe generale de automatizări, electrotehnică, uzinaj/asamblare mecanică;
    • Simț comercial dezvoltat, determinat, dinamic;
    • Permis de conducere - condiție obligatorie;
    • Experiența în Industria Automobilului, în piața locală și europeană – reprezintă un avantaj;
    • Cunoașterea normei ISO 9001 – reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    • Prospectarea la clienții activi de proiecte conforme cu strategia filialei;
    • Crearea propriei rețele de clienți, furnizori;
    • Analizarea caietelor de sarcini și a specificațiilor asociate;
    • Participarea împreună cu echipele tehnice, la identificarea unei soluții tehnico-economice optime;
    • Realizarea ofertelor tehnico-comerciale în coerență cu echipele tehnice;
    • Negocierea ofertelor comerciale și garantarea aspectelor contractuale;
    • Participarea la sedințele comerciale ale filialei;
    • Transmiterea către personalul tehnic vizat a informațiilor comerciale obținute pe durata deplasărilor;
    • Raportarea periodică a rezultatelor acțiunilor comerciale întreprinse;
    • Definirea și punerea în practică a planului de acțiuni comerciale, pe baza obiectivelor generale fixate de ierarhie;
    • Participarea la elaborarea acțiunilor/documentelor de promovare a filialei.

    Alte informatii

    Oferte (bonusuri):
    • Salariu fix + bonusuri;
    • Tichete de masă;
    • Telefon mobil;
    • Laptop;
    • Mașină pentru deplasări;
    • Primă de relocare – daca este cazul.

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Brasov, Pitesti,

    Aplica fara CV
    Craiova, Pitesti, Slatina,