Business Development Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile The KPI Institute active.

Vezi toate job-urile Business Development Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: The KPI Institute
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.09.2018

    The KPI Institute is a research institute specialized in business performance. It operates research programs in 12 practice domains ranging from strategy and KPIs to employee performance, and from customer service to innovation performance. Insights are disseminated through a variety of publications, subscriptions services and through a knowledge platform available to registered members. Support in deploying these insights in practice is offered through training and advisory services.

    The KPI Institute has developed the first KPI Management Framework and it operates , the result of a research program dedicated to documenting and cataloging how KPIs are used in practice. It is an online portal containing the largest collection of well documented KPI examples, supported by a community of tens of thousands of members.

    INTEGERPERFORM is the European arm of The KPI Institute, and it provides support at global level in research, training and advisory matters.

    Cerinte

    - Pasionat de interacțiunea cu oamenii, sociabil și cu o abordare directă înspre obținerea rezultatelor;
    - Abilități excelente de comunicare, atât conversațional, cât și în scris;
    - Abilități de vânzare și negociere;
    - Abilități de prezentare;
    - Abilitatea de a gestiona refuzuri;
    - Fire activă, bună capacitate de luare a deciziilor;
    - Orientat spre rezultate, agilitate de business;
    - Atenție la detalii pentru a asigura calitatea și acuratețea informațiilor;
    - Abilități de management al proiectelor, simț al responsabilității față de sarcini pentru a asigura îndeplinirea lor la standarde înalte și în timpul alocat;
    - Capacitatea de a lucra atât individual cât și în cadrul unei echipe;
    - Experiență în utilizarea platformelor de social media precum Facebook, Linkedin;
    - Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office;
    - Experiența în vânzări (constituie avantaj) sau pasiune pentru vânzări;
    - Cunoștințe de limba engleză;
    - Disponibilitate la deplasări interne;
    - Permis de conducere categoria B. Aceasta pozitie presunune deplasari in proportie de 60%.

    Responsabilitati

    - Planificarea, dezvoltarea și executarea campaniilor de vânzări;
    - Promovarea directă și indirectă a serviciilor și produselor TKI România;
    - Creșterea vizibilității serviciilor pentru potențiali clienți;
    - Atragerea de noi clienți și generarea de lead-uri;
    - Coordonarea, planificarea și executarea activităților de vânzare;
    - Administrarea eficientă a clienților și oferirea de suport;
    - Activități de prospectare a pieței și serviciilor concurenței;
    - Crearea de rapoarte de activitate zilnice și săptămânale și îndeplinirea strategică a sarcinilor;
    - Crearea și administrarea relațiilor cu clienții cheie pentru a crește impactul campaniilor de vânzare;
    - Participarea la diferite evenimente pentru a promova serviciile TKI România;
    - Crearea, dezvoltarea și menținerea de relații business cu clienții actuali și potențiali pentru a genera noi oportunități de afaceri pentru companie;
    - Contactarea potențialilor clienți pentru prezentarea beneficiilor serviciilor oferite și pentru convertirea lor în clienți loiali;
    - Investigarea de noi metode pentru identificarea de clienți prospecți;
    - Dezvoltarea de propuneri scrise clare, concise și eficiente pentru clienții potențiali;
    - Propunerea de activități de vânzare care vor dezvolta baza de date a clienților actuali;
    - Dialoguri pe grupuri Linkedin și alte comunități profesionale online pe tema managementului performanței, promovând serviciile TKI România;
    - Planificarea și organizarea strategiei personale de vânzări prin maximizarea ROI.

    The KPI Institute Romania oferă soluții în domeniul managementului performanței la nivel strategic, operațional și individual, și totodată cursuri de formare profesională dedicate sprijinirii organizațiilor în implementarea riguroasă a indicatorilor de performanță.

    The KPI Institute tratează cu cea mai mare grijă confidențialitatea datelor dvs. personale și le procesează cu singurul scop de a găsi oportunitățile potrivite pentru dvs. în cadrul companiei noastre. Prin trimiterea CV-ului dvs., ne furnizați consimțământul dvs. privind prelucrarea datelor dvs. Vă puteți retrage consimțământul oricând după aceea, pur și simplu contactând-ne. Aveți dreptul de a accesa, de a interfera cu datele dvs. personale și de a vă opune procesării printr-o simpla solicitare. Pentru mai multe detalii, consultați Politica noastră de confidențialitate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (164)