Junior PHP Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IT Vizion, Inc. active.

Vezi toate job-urile Junior PHP Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: IT Vizion, Inc.
Domeniu:
  • Internship
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 08.12.2015

    ​IT Vizion, Inc., este o companie privată multinaţională, care furnizează soluţii şi servicii în domeniul Tehnologiei Informaţiei. Compania este axată pe crearea şi furnizarea de soluţii tehnologice inteligente şi rapide, în vederea creşterii eficienţei în afaceri.

    Cerinte

    Cautam tineri entuziasti, curiosi si motivati care isi doresc sa isi construiasca o cariera alaturi de echipa noastra. IT Vizion RO este o companie tanara si dinamica care se dezvolta rapid.

    Cerinte:

    • Un nivel avansat de cunostinte IT castigat in timpul studiilor si/sau prin implicare in diverse proiecte extracurriculare
    • Intelegerea ciclului de viata al unui proiect informatic;
    • Cunostinte bune in OOP;
    • Cunostinte si experienta de lucru (cel putin la nivel de seminare si laboratoare) cu PHP sau HTML, CSS, Javascript, JQuery, Ajax
    • Baze de date: SQL Server, MySQL, Oracle;
    • Engleza la nivel avansat;
    • Curiozitate reala si capacitatea de a invata rapid;
    • Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

    Candidatii ideali sunt studenti (minim anul III) la unul din urmatoarele profile: Calculatoare, Automatica, Informatica, Cibernetica, Matematica, Electronica, Telecomunicatii

    Responsabilitati

    • Dezvoltare aplicatii PHP

    Alte informatii

    Internship Noiembrie 2015 – Februarie 2016

    Come join us and take your career to another level...

    We offer our employees a dynamic and challenging work environment (including Business Trip opportunities) and a competitive compensation package based on your personal skills, desire and ability to contribute to the success of IT Vizion RO.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (29)