Consultant Recuperari Creante - Lb. Italiana

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRE CREDIT active.

Vezi toate job-urile Consultant Recuperari Creante - Lb. Italiana active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: FIRE CREDIT
Domeniu:
  • Altele
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 05.08.2020

    Într-o lume a nesiguranței, a crizelor economice și a abandonului în afaceri, Fire Credit oferă clienților săi o ancora bazată pe soluții financiare flexibile și echitabile. Un triunghi al eficienței, în care cuvintele de ordine sunt: ECHILIBRU – ENERGIE – EXEMPLU Fire Credit este parte a Grupului Fire, liderul italian în sectorul managementului recuperărilor de creanțe. Cu 7 filiale, peste 2.300 de angajați, avocați și agenți de recuperare telefonică destinați spațiului european, grupul italian Fire s-a făcut remarcat, din 1992, prin performanță și respect pentru reputația partenerilor săi. Dovadă cea mai bună o reprezintă portofoliul nostru de clienți, format în cea mai mare parte din reprezentanți de marca din sectoarele financiar-bancar, telecomunicații, servicii de utilități și retail. Nume de top ale economiei europene și-au încredințat blazonul, istoria și reputația Grupului Fire. Fire Credit a reprezentat pasul firesc în strategia de extindere a serviciilor Grupului Fire în Europa de Est. Nu întâmplător a fost ales Iașul, că principal centru cultural și academic, dar și important nod economic la granița de est a Uniunii Europene. Din 2011, de la crearea biroului din România, echipa Fire Credit s-a extins în permanentă, reușind astfel să răspundă prompt partenerilor noștri de pe întreg teritoriul țării.

    Cerinte

     Cunostinte de limba italiana – cel putin nivel mediu;
     Bune abilitati de comunicare si prezentare;
     Cunostinte de utilizare PC;
     Punctualitate;
     Disponibilitate pentru efectuarea programului in ture de lucru.

    Responsabilitati

     Aplicarea de proceduri de colectare specifice companiei interactionand cu debitorii prin intermediul telefonului sau email;
     Identificarea celor mai bune solutii de plata si negocierea termenelor de plata cu debitorii intr-o maniera profesionista;
     Efectuarea de sarcini administrative generale

    Alte informatii

    Pachetul de Beneficii include:

    Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
    Salarizare atractiva;
    Bonuri de masa;
    Asigurare medicala privata;
    Bonusuri de performanta si fidelitate;
    Cursuri gratuite de perfectionare a limbii italiene;
    Programe de training si integrare in cadrul echipei.