DATA ENTRY OFFICER - Collection Dept.

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile DATA ENTRY OFFICER - Collection Dept. active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2017

    We are partners first. This is The American Way of doing business. Adică nu demonstrăm cine e mai bun, ci cum ajungem împreună la cea mai eficientă soluție.

    Nu credem în candidați perfecți, ci în oamenii potriviți la momentul și locul potrivit. Vrem să:
    - fii deschis la provocări și să îți dai voie să te pui în contexte noi
    - lucrezi în echipă, nu să demonstrezi că poți să faci totul singur și perfect
    - înveți din greșeli, nu să te strezezi să fii impecabil

    Cerinte

    Studii superioare;
    Ideal, experienta de minim 6 luni in activitatea de recuperare de debite;
    Cunostinte de limba Engleza;
    Disponibilitate de a lucra in ture;
    Abilitati foarte bune de comunicare, atitudine pozitiva, spirit de echipa;
    Acceptarea unui contract de munca pe perioada determinata, cu posibilitate de prelungire.

    Responsabilitati

    Recupereaza debitele restante de la clienti persoane fizice care au intarzieri la plata, conform termenelor si procedurilor departamentale;
    Telefoneaza / preia apelurile acestor clienti, aplicand tehnici de negociere si recuperare in conditiile respectarii standardelor de calitate stabilite;
    Informeaza si instruieste clientii in legatura cu modalitatile de plata, scadentele de plata, valoarea debitelor, valoarea ratelor lunare, etc.;
    Intocmeste rapoarte specifice activitatii pe care o desfasoara.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (62)