Programator .Net Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Essensys Software active.

Vezi toate job-urile Programator .Net Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Essensys Software
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    ESSENSYS SOFTWARE
    Quality software. On time. Every time.

    Essensys Software este un furnizor de servicii software end-to-end din România. Compania a fost fondată în 2005, iar în cei peste 13 ani de activitate am dezvoltat mai mult de 100 de proiecte de succes pentru clienții noștri din domeniul bancar, financiar, aeronautic sau naval. Din portofoliul de clienți fac parte Microsoft, Xerox, ING, BCR Erste sau Reuters. Cu birouri în București și Brașov, Essensys Software livrează soluții software nu doar în România, ci și în SUA, Canada, Germania, Țările de Jos, Anglia și Libia.

    Compania este Microsoft Certified Partner, ESRI Silver Partner, iar serviciile de dezvoltare sunt certificate ISO 9001 și recunoscute de către International Certification Network (IQNet).

    Află mai multe despre noi pe www.essensys.ro.

    Cerinte

    Ce căutăm:
    Senior .Net Developer
    - OAMENI inteligenți și pasionați de programare;
    - Experiență în proiecte reale;
    - Dorința de a lucra cu tehnologii noi;
    - Autonomie. Odată primit taskul, te organizezi singur și îl finalizezi cu succes.

    Cerințe minime:
    - Absolvent al unei facultăți tehnice, adică o facultate în care matematica era disciplină de bază;
    - Minimum 2 ani experiență de dezvoltare folosind Microsoft .Net Framework;
    - Limba engleză – nivel mediu/avansat.

    Reprezintă un avantaj:
    - Certificări Microsoft;
    - Premii la diverse competiții de profil;
    - Experiență de dezvoltator Full Stack de aplicații de dimensiuni medii si mari;

    Dacă ești un guru în ale programării, vino să ne cunoaștem chiar dacă nu respecți cerințele de mai sus.

    Responsabilitati

    La ce să te aştepţi:
    - Vei participa consultativ la analizarea cerințelor și redactarea specificațiilor tehnice;
    - Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design);
    - Vei dezvolta componentele cheie în cadrul proiectelor în care vei fi implicat;
    - Vei participa la mentenanța aplicațiilor ulterior instalării în producție;
    - Îți vei îndruma colegii juniori în călătoria lor iniţiatică.

    Cu ce tehnologii lucrăm:
    - .Net Core, .Net Framework, C#, ASP.NET (MVC + Core), Entity Framework;
    - SQL Server, Oracle, Reporting Services, SharePoint, SQL Server SSAS & SSIS;
    - WPF, WCF, WWF;
    - ReactJs, Angular, Knockout, jQuery;
    - Microsoft Azure;
    - iOS, Android;
    - Esri/Open-source GIS.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    Un mediu de lucru agil, care încurajează inițiativele proprii și inovația și un pachet salarial și de beneficii din care nu lipsesc:
    - Bonusuri în funcție de performanță;
    - Independență și program de lucru flexibil;
    - Abonament privat de sănătate;
    - Zile libere extra;
    - Resurse pentru învățare și dezvoltare profesională;
    - Program intern de certificări.

    Avem planuri mari cu tine! Aplică acum!

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (158)