Optimizare/Dezvoltare Sistem Rezervari Turism (Backoffice)

Angajator: Dertour
Domeniu:
  • IT Software
  • Secretariat - Administrativ
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 25.09.2023
    Job remote: On-site

    Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

    Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

    Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

    Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
    Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

    Cerinte

    - Persoana ordonata, atenta la detalii;
    - Limba engleza nivel avansat;
    - Bune abilitati de organizare si prioritizare a task-urilor;
    - Cunostinte bune de operare Excel;
    - Proactiv si orientat spre rezultate;
    - Experienta in domeniul turismului reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    - Identificarea si raportarea erorilor recurente in platforma de rezervare/baza de date;
    - Responsabil de mentinerea bazei de date;
    - Realizarea update-urilor si importurilor de date statice;
    - Crearea unor regiuni in urma research-ului impartirii destinatiilor si tarilor in zone/statiuni;
    - Prospectarea pietei de profil in vederea imbunatatirii continue a serviciilor;
    - Coordonarea studiilor de date operationale/de performanta si identificarea oportunitatilor de aliniere a proceselor companiei cu tehnologia informatiei (automatizarea proceselor);
    - Dezvoltarea strategiei de optimizare pentru toate platformele companiei;
    - Testarea metodica a ipotezelor in vederea identificarii si implementarii unor solutii inovative si durabile;
    - Legatura permanenta cu firmele de IT partenere si cu departamentul de IT al companiei;
    - Respectarea procedurilor de lucru si raportarea periodica a activitatii;
    - Colaborarea cu departamentele tehnice ale furnizorilor de produs in vederea optimizarii continutului.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    - Abonament medical la o clinica privata;
    - Tichete de masa;
    - Tarife preferentiale pentru vacantele proprii;
    - Abonament Bookster, cea mai mare biblioteca corporate.