Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Boldesti-Scaieni
  • Actualizat la: 07.02.2024

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Experienta in domeniul financiar-contabil;
    Cunostiinte PC (MS Office, soft contabilitate, etc.);
    Abilitati de comunicare si organizare;
    Capacitatea de a respecta termenele limită;
    Persoana dinamica;
    Orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp;
    Capabil sa lucreze individual dar si in echipa;
    Persoana analitica, responsabila, stabila, in domeniul financiar - contabil.
    Cunostinte si experienta in utilizarea programului de contabilitate WinMentor-constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Derularea operatiunilor financiar contabile, completarea registrelor contabile, Intocmirea balantei de verificare;
    Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de Contabilitate;
    Intocmirea declaratiilor lunare catre autoritati si transmiterea documentelor specifice;
    Realizarea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
    Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori;
    Evidenta extraselor bancare;
    Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor;
    Operarea mijloacele fixe (intrari, amortizari, descarcari de gestiune);
    Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti;
    Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate;
    Mentinerea relatiei cu clientii sau administratii financiare;
    Comunicare cu clientii telefonic si pe E-mail;
    Lucrul in echipa.

    Alte informatii

    - Program de lucru: Luni-Vineri: 08:00- 16:30;
    - Salariu competitiv;
    - Tichete de masa;
    - Decont transport.

    Beneficii

    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (480)