Gestionar piese

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CTP Group active.

Vezi toate job-urile Gestionar piese active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: CTP Group
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 23.08.2023
    Scurta descriere a companiei

    Atragem, identificam și selectăm cel mai potrivit candidat.

    CTP Group oferă soluții de recrutare, oferind clienților săi servicii personalizate în funcție de specificul activității.
    CTP Group a fost infiintata in anul 2009 pentru a oferi soluții care să permită companiilor din Romania să aibă acces la cei mai potriviți candidați din industria automotive, cea a serviciilor, precum si companii implicate in productie de serie, industria electronica, cosmetice, FMGC si industria maselor plastice.

    Cerinte

    Nivel de studii: studii medii, profil tehnic sau economic

    Calificari si certificari:
    - cunostinte contabilitate primara
    - cunostinte de operare calculator MS Office
    - cunostinte operare program de gestiune;
    - autorizatie de stivuitorist
    - cunostinte minime de limba engleza.

    Experienta:
    - experienta minim 3 ani in activitate de gestiune stocuri

    Trasaturi comportamentale:
    - bun planificator al activitatii proprii, spirit organizatoric
    - comunicator de nivel mediu, capabil sa mentina relatii profesionale cu colegii
    - responsabil si ordonat
    - capabil sa lucreze cu documente
    - dorinta de a invata si de a se perfectiona
    - capacitate medie de adaptare la schimbare

    Responsabilitati

    1. Actioneaza conform procedurilor si regulilor operationale interne si a indicatiilor primite pe linie ierarhica
    2. Cunoaste principiile de miscare a marfurilor si fluxul de operatiuni in cadrul unui depozit
    3. Respecta fluxul operaţional privind primirea, păstrarea şi eliberarea bunurilor din magazia centrala a societatii
    4. Raporteaza periodic, către șeful ierarhic, situația stocului de piese și consumabile, pentru lansarea comenzilor
    5. Verifica permanent și asigura stocurile (stabilite și comunicate) de piese și consumabile din magazia centrala, pentru desfășurarea activității echipelor tehnice mobile
    6. Mentine in timp real si actualizeaza permanent informatiile din programul de gestiune a stocurilor din magazia centrala
    7. Anuntă existenta stocului critic
    8. Asigură conditiile microclimatice de pastrare si depozitare a bunurilor din depozit
    9. Recepționează materialele si piesele livrate catre magazie
    10. Verifică cantitativ si calitativ marfa receptionată
    11. Ambalează si securizează marfa in vederea iesirii din magazie
    12.Tine evidența și păstrează bunurile aflate în administrarea și folosința temporară a societatii, aflate în spațiul depozitului, conform documentelor de intrare in gestiune
    13. Asigură gestiunea fizică a intregului stoc de marfă
    14.Intocmește documente primare privind circulatia bunurilor (intrare/iesire/stocuri)
    15.Primește si distribuie bunurile din magazie numai în baza documentelor justificative
    16.Utilizează eficient spatiul de depozit și ordonează marfa in functie de rulaj, greutate, rezistenta materialelor
    17. Participă la inventarierea anuala din cadrul societatii
    18. Pastreaza in stare optima de folosinta echipamentele pe care le are in gestiune/ inventar
    19. Indeplineste toate sarcinile de lucru ale colegului de departament cu sarcini asemanatoare, in perioada in care acesta se afla in concediu de odihna.
    20. Anunta in scris superiorul ierarhic ori de cate ori are o problema personala care presupune absentarea de la serviciu.
    21. Are o atitudine cuviincioasa si binevoitoare fata de persoanele cu care intra in contact (colegi, transportatori etc.).
    22. Pastreaza confidentialitatea oricaror informatii privind remuneratia si beneficiile proprii si trateaza cu discretie informatiile de acelasi gen care privesc colegii de department sau din Companie.
    23. Poarta echipamentul de protectie atunci cand intra in atelier, in spatiile de depozitare a utilajelor si in toate zonele unde acest lucru este necesar conform regulilor SSM-SU.
    24. Respecta cu strictete secretul de serviciu si confidentialitateda datelor cu care lucreaza

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Al 13-lea salariu
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Ploiesti,