Coordonator SSM- SU

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Coordonator SSM- SU active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.08.2023

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    • Studii superioare - tehnice- competente obligatorii cf normelor de aplicare a legii pe linie de Securitate si Sanatate in Munca, precum si competente recunoscute pe linie de Prevenirii si Stingerii Incendiilor si Protectia Mediului
    • Experienta in domeniul SSM - minim 5 ani (post similar)
    • Experienta in activitatea de responsabil mediu-2 ani
    • Experienta in comunicarea cu inspectorii teritoriali de munca(ITM) pe linie de SSM, precum si cu personalul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU)
    • Limba engleza - scris si citit
    • Disponibilitate pentru deplasari in tara;
    • Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
    • Pregatire de materiale si rapoarte

    Responsabilitati

    Controlul si urmarirea modului in care se aplica reglementarile legislative in vigoare privind Securitatea Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor de catre toti anagajatii;
    • acordarea de consultanta departamentelor, celor care coordoneaza diferite departamente din cadrul organizatiei cu privire la reglementarile legislative in vigoare si normele privitoare la Securitatea Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor;
    • asigurarea instruirii si informarii personalului tehnico-administrativ in probleme de Securitate Muncii, Prevenirea si Stingerea Incendiilor prin cele trei forme de instructaj;
    • cercetarea, inregistrarea, declararea si tinerea evidentei accidentelor de munca si a bolilor profesionale, a accidentelor tehnice si a avariilor;
    • elaborarea de instructiuni proprii de securitate a muncii;
    • elaborarea, impreuna cu conducerea societatii, a listei cu dotarea echipamentelor de protectie si de lucru a salariatilor;
    • intocmirea planului de interventie in vederea Prevenirii si Stingerii Incendiilor pentru toate punctele de lucru;
    • intocmirea programului de masuri pentru Securitatea Muncii;
    • intocmirea intregii documentatii cu privire la obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor pe linie de securitate si sanatate in munca, precum si de prevenire si stingere a incendiilor si de acordare prim ajutor;

    Alte informatii

    - Program de lucru: Luni-Vineri: 09:00-17:30;
    - Tichete de masa;
    - Masina de serviciu.

    Beneficii

    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,