Copywriter

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Trenkwalder Romania active.

Vezi toate job-urile Copywriter active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Turism active pe Hipo.ro

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.08.2023

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Ce căutăm?

     Experiență în domeniul copywriting-ului, de preferat într-un mediu de lucru similar;
     Abilități excelente de scriere și redactare, cu atenție la detalii;
     Creativitate și abilitatea de a veni cu concepte și idei originale;
     Cunoștințe solide în utilizarea instrumentelor de cercetare și analiză de piață;
     Capacitatea de a respecta termenele limită strânse și de a lucra eficient într-un mediu dinamic;
     Abilități bune de colaborare și comunicare.

    Responsabilitati

    Ce ar trebui să faci?

     Să dezvolți conținut de calitate pentru diverse canale de comunicare, inclusiv site-uri web, bloguri, rețele sociale, materiale de marketing;
     Să redactezi și să editezi conținutul existent pentru a se potrivi cu tonul și stilul companiei;
     Să colaborezi strâns cu echipele de marketing, design și comunicare pentru a asigura coerența și eficiența mesajelor;
     Să efectuezi cercetare și analiză de piață pentru a înțelege publicul țintă;
     Să rămâi la curent cu tendințele în domeniul comunicării și să aduci idei inovatoare pentru îmbunătățirea conținutului existent.

    Alte informatii

    Beneficii

     Abonament Medical Medlife;
     Tichete de masă în valoare 20.09 lei/tichet (aproximativ 400 lei lunar);
     Bonus de performanță;
     Tarife avantajoase pentru vacanțele achiziționate;
     Abonament Bookster.

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Abonament Bookster
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (17)