Inspector Calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CTP Group active.

Vezi toate job-urile Inspector Calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: CTP Group
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 07.08.2023
    Scurta descriere a companiei

    Atragem, identificam și selectăm cel mai potrivit candidat.

    CTP Group oferă soluții de recrutare, oferind clienților săi servicii personalizate în funcție de specificul activității.
    CTP Group a fost infiintata in anul 2009 pentru a oferi soluții care să permită companiilor din Romania să aibă acces la cei mai potriviți candidați din industria automotive, cea a serviciilor, precum si companii implicate in productie de serie, industria electronica, cosmetice, FMGC si industria maselor plastice.

    Cerinte

    • Studii: școala profesională sau școala de meserii – mecanica(reprezinta avantaj);
    • Experienta in domeniu reprezinta avantaj;
    • Experienta de lucru cu instrumente de masurare (ex. subler), calculator, desen tehnic;
    • Disponibilitate pentru lucrul în schimburi (12/24-12/48).

    Responsabilitati

    • Asigura ca materiile prime si semifabricatele aprovizionate in vederea fabricatiei de produse,
    precum si componentele finite de produse sau procesate de catre subfurnizori externi sunt
    conforme cu specificatiile prin aplicarea si respectarea consecventa a cerintelor impuse acestora
    prin standarde de firma, standarde de corporatie, planuri de control la receptia calitativa a
    acestora.
    • Initiaza, este parte a procesului, verifica si valideaza finalizarea la timp a receptiei calitative a
    materiilor prime, semifabricatelor, componentelor finite sau procesate partial la subfurnizori
    externi.
    • Certifica conformitatea componentelor de produse in diverse stadii pe fluxul de fabricatie prin
    activitati de control nedistructiv (ultrasonic, lichide penetrante, etc) dar si inspectii dimensionale,
    de geometria suprafetelor, vizual, etc, fie urmare a cererilor de inspectii suplimentare specificate
    in rapoarte de neconformitate la receptie, fie a diverselor solicitari specifice de inspectie.
    • Este responsabil pentru calitatea produselor, proceselor si serviciilor inspectate (solicitate din
    alte arii decat cea de fabricatie), de implementarea si respectarea standardelor de firma si
    corporatie, a procedurilor si instructiunilor de lucru aplicabile.
    • Initiaza si intocmeste rapoarte de neconformitate pentru produsele neconforme iar pentru
    produse declasate intocmeste note de rebut. In ambele situatii, stabileste impreuna cu
    coordonatorii de operatiuni sau inginerii de proces din aria fabricatiei, cauzele aparitiei
    neconformitatilor sau rebutului.
    • Solicita si avizeaza reprelucrarea pieselor ale caror caracteristici nu se incadreaza in specificatii,
    dar care nu afecteaza functionarea optima a produsului.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - prime: sarbatori, vacanta, 1 iunie;
    - tichete de masa;
    - spor tura continua;
    - bonus anual performanta.

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Tichete de masa

    Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (5)