Agent vânzari Bucuresti – profile industriale

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Agent vânzari Bucuresti – profile industriale active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2023

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Studii tehnice;
    Carnet de conducere cat. B;
    Cunostinte de operare PC (MS Office);
    Cursuri vanzari, tehnici de negociere, tehnici de comunicare;
    Experienta pe pozitie similara minim 3 ani (este un avantaj experienta pe piaţa de construcţii rezidenţiale, cât şi pe piaţa de construcţii comerciale)
    Aptitudini de comunicare, relationare, calcul matematic si intelegere a calculelor comerciale;
    Negociere, comunicare, analiză și planificare, spirit de echipă.

    Responsabilitati

    Contactează noii clienți și prezintă ofertele.
    Este responsabil de semnarea contractelor cu clientii in urma negocierilor.
    Urmărește ofertele emise pentru clientii sai.
    Se deplaseaza ocazional in afara localitatii pentru a vizita potentiali clineti sau clienti existenti.
    Respecta politica de preturi/discounturi a firmei;
    Contactează periodic clienții firmei pentru a le prezenta produsele si a afla necesitatile lor de achizitionare a produselor si pentru a obține informații despre modul în care aceștia apreciază profilele și serviciile
    Participa la pregatirea campaniilor de oferte speciale și promoților stabilite de firmă;
    Urmărește ca toate firmele care le are în portofoliu să aibă acoperire din punct de vedere financiar și răspunde de recuperarea creanțelor de la clienți.
    Completeaza zilnic rapoartele de vanzari si orice documente (foi parcurs, ordine de deplasare, etc) in conformitate cu regulamentele societatii;
    Întocmeste lunar raportul de vânzări pentru zonele din subordine și îl prezintă Directorului General si Directorului de Vanzari, împreună cu propunerile de îmbunătățire ale zonei lui de activitate;
    Asigură informarea departamentului de vanzari în cadrul ședintelor săptămânale referitor la situația vânzărilor si clientilor proprii și a căilor de urmat pentru îmbunătățirea acestora. Membrii departamentului tehnic vor fi informati de aceste discutii.
    Pe baza rapoartelor de vânzări propune cantitățile de materiale ce trebuie aprovizionate, atât de la intern cât și de la extern.

    Alte informatii

    Să negocieze prețurile, în limitele stabilite de firmă.
    Negociază termene de livrare, termene de plată, dimensiunea avansului (între limitele stabilite).
    Informeaza biroul de facturare despre conditiile financiare atat ale clientilor vechi cat si ale clientilor noi si urmareste aplicarea acestor conditii.
    Aproba livrarea de marfuri catre clienti in functie de situatia financiara si conditiile economice generale ale clientilor.

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (150)