Pilot functional industrial - ambutisare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Pilot functional industrial - ambutisare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2023
    Remote work: Hybrid

    JOIN US! Do you want to share your knowledge while constantly learning? Whether you are a student, a recent graduate, or an experienced engineer or project manager, at SEGULA Technologies you will find opportunities that will add meaning to your career!

    Whether you are a student, young graduate, engineer or experienced project manager, at SEGULA Technologies you will find the opportunity to give a new meaning to your career. Skills development is a big part of SEGULA Technologies’ DNA, the company offers the possibility to move between sectors and positions, as well as attractive geographic mobility opportunities.

    SEGULA Technologies is always looking for new, ingenious, and daring talents worldwide to support all the major industrial actors within the automotive, aeronautics, energy, railway, naval, oil & gas and pharmaceutical sectors.

    Do you have a touch of genius? Take a new challenge and join us!

    Cerinte

    Calificări
    Studii superioare tehnice finalizate
    Experienta similara anterioara constituie avantaj
    Cunostinte proces ambutisare
    Cunostinte CATIA V5/ CATIA V6 (suprafete, hibrid, solide si punere in plan)
    Cunostinte de AUTOFORM
    Cotare ISO
    Cunostinte ANPQP
    Cunostinte privind caroseria, tolerie, etc.
    Cunostintele de ANSA, PAMCRASH solver,NASTRAN, ABAQUS, DESIGN LIFE, FLUENT, Cadfem - constituie avantaj

    Responsabilitati

    PFI este responsabil pentru obtinerea performantei proceselor si mijloacelor industriale din perimetrul sau.

    Organizeaza si coordoneaza activitatile Grupului Industrial Functional fiind responsabil de calitatea livrabilelor la fiecare jalon
    Piloteaza definirea sistemelor industriale, permitand entitalilor de productie realizarea activitatilor de fabricare/montaj
    Responsabil de stabilirea procesului de ambutisare, mijloacelor industriale si modurilor eficiente de functionare, cat si documentatia necesara
    Asigura demararea sistemelor industriale si integrarea de noi vehicule sau piese, respectand procesele, metodele si instrumentele specifice companiei
    Gestioneaza investitiile, costurile si planningul
    Participa la crearea caietului de sarcini
    Contribuie la performanta din perimetrul de care se ocupa impreuna cu ceilalti membri din echipa PFE – PFI
    La cerere desfasoara activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si/sau de dezvoltare tehnologica
    Responsabil de macheta numerica pentru ambutisarea 3D
    Conceptia procesului de ambutisare si realizarea de studii pentru mijloacele industriale
    Responsabil de industrializarea mijloacelor automatizate de ambutisare si a mijloacelor de prindere
    Validarea studiilor utilajelor de ambutisare
    Analiza geometrica si punerea la punct a pieselor ambutisate
    Conceptia procesului de asamblare

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete cadou

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Calarasi,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (104)