Inginer Software – SAP - Hunedoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Inginer Software – SAP - Hunedoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Hunedoara
  • Actualizat la: 14.06.2023

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Partea de hardware

    Cunostiinte hardware privind infrastructura
    Retele de calculatoare
    Configurari desktop si laptop
    Configurari servere
    Configurari switch-uri, routere
    Cablare UTP si fibraoptica

    Partea de software

    SAP – Sistemul Aplicatiilor si Produselor (sistem ERP – Planificarea Resurselor Intreprinderii)
    VBA for Excel (raportari)
    VBA for MS Access + SQL Server
    ASP.net + SQL Server
    Web Developer – site arcelormittalhunedoara.ro (HTML 5)
    Windows mobile 6.5 (PDA) – C#
    Visual Studio (C#, Java, VB)
    SharePoint
    Cunoaştere sistem de operare Windows, Office, SAP, limbaje de programare, baze de date;

    Responsabilitati

    • Asigură realizarea obiectivelor şi criteriilor de performanţă stabilite la nivelul companiei pentru realizarea şi aplicarea produselor informatice în cadrul societăţii
    • Asigură realizarea obiectivelor şi criteriilor de performanţă ca de exemplu norme de consum, calitate, încadrarea în termenele de realizare a lucrărilor biroului
    • Elaborează necesarul de materiale pentru sectorul condus
    • găseşte cele mai bune metode de rezolvare, propune soluţii de îmbunătăţire a activităţii din sectoarele indicate, dezvoltă şi întreţine softul de aplicaţii conform solicitărilor beneficiarilor încadrate în procedurile de lucru conforme cu IT Policies sau cerute de modificările legislative.
    • Are atribuţii în realizarea aplicaţiei pontaj automat şi în rezolvarea interfeţei necesare spre aplicaţia de calcul salarii
    • Raspunde de aplicatiile de incercari mecanice si analize chimice de pe AS400 necesare certificatului de calitate
    • Asigura interfata dintre SAP si aplicatia de certificate de calitate de pe AS400
    • Asigura intretinerea/modificarea/completarea Daily Report cu datele necesare
    • Asigura intretinerea/modificarea/completarea aplicației ”Fișa șarjei”
    • Asigura intretinerea/modificarea/completarea aplicației ”Roboți”
    • Asigura suport pentru userii SAP de la modulele MM si SD (materiale si vanzari)
    • Asigura rapoartele cerute de compatimentele companiei sau auditul intern sau extern din arhiva companiei pe AS400 la aplicatiile de care a raspuns si sistemul SAP
    • Responsabil cu administrarea sistemului AS/400
    • Dezvoltă şi întreţine aplicaţiile de care raspunde conform solicitărilor beneficiariului, încadrate în procedurile de lucru conforme cu IT Policies sau cerute de modificările legislative si asigura rapoartele necesare
    • Elaborează toate lucrările solicitate de şefii ierarhici indiferent de zona informatică la care se referă
    • Cunoaşte şi respectă IT Policies şi toate procedurile interne.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Companie multinationala, stabila, ce confera siguranta locului de munca
    Posibilitati reale de dezvoltare a carierei
    Tichete de masa
    Prime si bonusuri

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (750)