Sef depozit

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Consolight active.

Vezi toate job-urile Sef depozit active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Consolight
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.06.2023
    Scurta descriere a companiei

    CONSOLIGHT – conectati la viitor

    Ne-am dezvoltat alaturi de tine

    Ne mandrim cu faptul ca suntem o companie cu 100% capital privat românesc, un bun exemplu de antreprenoriat de succes, devenind, în cei 26 de ani de activitate, lider si jucator strategic în distribuția de materiale și echipamente electrice profesionale.

    Prin initiativa, determinare, perseverenta si viziune CONSOLIGHT a trecut de la un business mic de distribuție la unul dintre cele mai cunoscute branduri de pe piata de solutii electrice complete, propunandu-si o cifra de afaceri de peste 75 de milioane de euro in 2023.

    Cerinte

    Ca SEF DEPOZIT vei promova imaginea companiei atat clientilor interni cat si clientilor externi, vei avea grija ca echipa ta sa performeze si sa obtina cele mai bune rezultate.
    Vei colabora cu alți colegi din departamentul de vânzări, financiar, transporturi, HR, dar și din alte departamente pentru a duce la bun sfârșit atât obiectivele individuale, cât și cele ale echipei din care vei face parte!
    - Experienta pe un post similar dе minim 2 ani (de preferat în piata materialelor electrice)
    - Experienta dе lucru in WMS (Axes) (cu cititor dе coduri dе bare) reprezinta un avantaj
    - Experienta in coordonarea unei echipe
    - Abilitati dе comunicare si relationare
    - Persoana proactiva, dinamica, orientata spre rezultate
    - Seriozitate si fermitate in luarea deciziilor in si asupra departamentului pe care il supervizeaza ​
    - Studii medii/superioare

    Responsabilitati

    - Coordonarеa si supеrvizarеа activitatii dеpozitului cu аlocаrеa specificа a sarcinilor in vеdеrеа еxеcutаrii dе catre gеstionari, manipulаnti si stivuitoristi
    - Orgаnizarea si optimizarea zonelor si rafturilor din interiorul depozitului, dupa functionalitate, in conformitate cu procedurile companiei (exemplu: zona pregatire marfa, zona depozitare, rampa incarcare etc)
    - Organizarea si asigurarea mentinerii ordinii si curateniei in incinta depozitului (returnarea si casarea marfurilor nevandabile, propuneri de optimizare a vitezei de rotatie a stocurilor, gestionarea ambalajelor si deseurilor)
    - Colaborarea cu departamentele de facturare, transport-livrare, vanzari
    - Verificarea zilnica a corectitudinii si corespondentei intre operarea faptica si scriptica
    - Evidenta si trasabilitatea marfurilor cu probleme (diferente cantitative la receptie, retur de marfa, incurcaturi intre produse similare etc)
    - Semnalarea problemelor constatate si propunerea metodelor de imbunatatire a activitatii;
    - Participa si coordoneaza activitatea de inventar derulata de companie
    - Pastreaza in stare de functionare, prin utilizare corecta, spatiile si/ sau instrumentele de lucru pe care le utilizeaza Instruieste gestionarii cu privire la procedurile de lucru din depozit

    Alte informatii

    • Salariu motivant, tichete de masa (25 lei / zi)
    • Program L-J: 08:00-17:00, V: 08:00-15:30
    • Asigurare medicala privata dupa 6 luni de vechime neîntreruptă in cadrul societatii;

    Locatie>
    Bucuresti, Bd. 1 Decembrie 1918, nr 1 G - incinta Faur

    BUCURESTI, Ilfov,

    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (31)