Account/Key Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Wellington Consulting active.

Vezi toate job-urile Account/Key Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Wellington Consulting
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.06.2023

    Wellington is a corporate wellbeing services provider that enables organizations to nurture a culture of care, prioritizing the health and overall wellbeing of their employees.

    We are keen in working with every organization to make their experience more personalized, engaging and memorable.

    Cerinte

    • Promovarea si vanzarea proactiva si reactiva a serviciilor si produselor companiei, in conformitate cu strategia si standardele de comunicare si comerciale;
    • Indeplinirea obiectivelor de venit ale Departamentului si pastrarea unui grad optim de satisfactie a clientilor;
    • Comunicarea oportunitatilor noi de business, dezvoltari speciale, informatii si feedback obtinut in urma intalnirilor cu potentialii clienti pentru a oferi companiei un avantaj competitiv;
    • Colaborarea cu celalalte departamente ale companiei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor
    • Evaluarea oportunitatilor de dezvoltare business
    • Propunerea de actiuni, solutii pentru implementare in vederea cresterii CA si a profitabilitatii
    • Realizarea planificarii activitatii proprie si forecasting lunar de vanzari
    • Mentinerea CRM actualizat zilnic cu lead-uri, oportunitati, oferte, contracte, contacte, task-uri, etc
    • Analizarea rapoartelor saptamanale de activitate / vanzare / profitabilitate / solutie / linie de business
    • Realizeaza follow-up la toate oportunitatile deschise, conform planului agreat intern

    Responsabilitati

    • Esti absolvent de studii superioare/ post universitare;
    • Ai experienta in vanzari B2B catre clienti corporate;
    • Te motiveaza atingerea rezultatelor si cauti permanent solutii inovative pentru a-ti indeplini obiectivele;
    • Succesul tau se bazeaza pe o buna organizare, atentie la detalii si o relationare eficienta si permanenta cu oamenii;
    • Te poti adapta rapid la diferite tipologii de clienti;
    • Cauti permanent solutii inovative pentru a-ti indeplini sarcinile;
    • Ai abilitati de identificare si solutionare a problemelor;
    • Esti gata sa oferi experiente memorabile pozitive clientilor;
    • Esti proactiv si creativ, perseverent si bun comunicator;
    • Esti atent la nevoile celor cu care interactionezi.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Laptop
    • Telefon mobil

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (122)