Consilier juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIMTEL Team active.

Vezi toate job-urile Consilier juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.06.2023

    SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.

    La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    Studii superioare juridice;
    Cunostinte foarte bune Microsoft Office;
    Limba engleza la un nivel mediu;
    Cunostinte foarte bune despre societatile comerciale pe actiuni;
    Cunostinte bune din domeniul protectiei datelor;
    Abilitati de comunicare si interelationare excelente, atitudine proactiva, adaptabilitate si rezistenta la stres;
    Experienta in domeniul juridic de minim 3 ani si experienta in lucrul cu Registrul comertului;
    Experienta in societati pe actiuni listate la bursa constituie avantaj;
    Cunostinte despre societati listate la bursa;
    Capacitate de planificare si organizare, analiza si sinteza;
    Persoana ordonata si organizata, atenta la detalii, minutioasa;
    Etica profesionala si integritate morala;
    Abilitati de persuasiune si negociere, initiativa, perseverenta;
    Permis conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Organizeaza, gestioneaza, ordoneaza, arhiveaza si tine evidenta arhivei de documente juridice atat fizic cat si electronic;
    Obtine toate avizele si autorizatiile necesare in activitatea societatii, verifica valabilitatea acestora si efectueaza in timp util demersurile de avizare / autorizare / modificare / prelungire etc.
    Redacteaza / intocmeste / verifica / avizeaza / negociaza / contrasemneaza contracte, acorduri, conventii, declaratii si orice alte acte si / sau documente cu caracter juridic, verifica identitatea / calitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate;
    Elaboreaza regulamente, decizii, hotarari, ordine si instructiuni referitoare la desfasurarea activitatii in cadrul firmei, respectand legislatia in vigoare;
    Identifica in mod corect si complet cadrul legal aplicabil si, in consecinta, formuleaza rapoarte / opinii juridice corecte si intemeiate;
    Asigura informarea permanenta si consultanta departamentelor societatii cu privire la modificarile / noutatile legislative;
    Colaboreaza cu societatile de avocatura, in functie de necesitate;
    Reprezinta interesele si apara drepturilor legitime ale societatii in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (8)