Inginer proiectare electrică Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIMTEL Team active.

Vezi toate job-urile Inginer proiectare electrică Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.04.2023

    SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.

    La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    Absolvent studii tehnice de profil: Inginerie electrică;
    Autorizare ANRE pentru IIA IIB;
    Bune abilitați de comunicare și relaționare;
    Capacitate de lucru individual dar și în echipă;
    Personalitate energică, pro activa, cu atitudine pozitivă;
    Rezistență la stres, atenție la detalii și capacitate de gestionare multiplă a proiectelor, funcție de sarcinile primite.

    Responsabilitati

    Elaborarea documentației de proiectare electrică, parte scrisă și parte desenată;
    Deține cunoștințe tehnice temeinice de specialitate electrică, automatizări si/sau curenți slabi;
    Participă împreuna cu echipa/PM-ul la vizitele tehnice de la sediul clientului și identifică/propune soluții de racord;
    Elaborează scheme electrice tip cu soft dedicat (Eplan);
    Întocmește schemele de detaliu ale tablourilor electrice și de automatizare;
    Realizează calculul electric specific proiectului conform normativelor în vigoare;
    Realizează schemele monofilare pentru instalațiile electrice proiectate;
    Respectă normativele și legislația în vigoare;
    Analizează și respectarea caietelor de sarcini primite de șeful direct sau PM;
    Elaborează memoriului tehnic conform cerințelor din normele si reglementările în vigoare;
    Elaborează jurnalul de cabluri si lista de echipamente în cadrul proiectelor;
    Participă la elaborarea ofertelor și acordă suportul necesar echipei de vânzări;
    Răspunde și susține documentația întocmită în fața beneficiarului;
    Participă la ședințele de avizare la solicitarea Operatorului de Distribuție și susține în fata acestuia documentația intocmită.

    Salariu

    5000 - 6000 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (130)