Inginer proiectare civila/parcuri fotovoltaice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIMTEL Team active.

Vezi toate job-urile Inginer proiectare civila/parcuri fotovoltaice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.01.2024

    SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.

    La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    - Absolvent studii tehnice de profil: Inginerie construcții civile;
    - Cunostinte solide de Autocad;
    - Bune abilități de comunicare și relaționare;
    - Capacitate de lucru individual dar și în echipă;
    - Personalitate energică, proactiva, cu atitudine pozitivă.

    Responsabilitati

    Pregătirea calculelor de proiectare, desenelor, specificațiilor, analizei de proiectare și estimărilor costurilor de construcție;
    Efectuarea de servicii legate de construcții, inclusiv analize de desen, răspuns la solicitările de informații, observarea periodică a șantierului de construcții și inspecții structurale specializate ocazionale;
    Activități de proiectare structurală pentru construcții (structuri de susținere, suporturi și derapaje) și oțel structural, beton turnat în loc și structuri prefabricate din beton;
    Pregătirea calculelor structurale și a notelor de calcul detaliate;
    Utilizarea soft-ului de proiectare asistată de calculator (CAD) pentru redactarea 2D și modelarea 3D, precum si a softului ERP în care activează compania;
    Elaborarea machetelor pentru construcții (poziționare, desene de cofraje, desene de armare, elevații, secțiuni și altele);
    Elaborarea detaliilor pentru execuție și a rapoartelor tehnice de proiectare și a specificațiilor pentru lucrările de construcții;
    Suport tehnic în timpul lucrărilor de construcții;
    Efectuează verificari interne de calitate ale departamentului pentru documentele întocmite de alți ingineri sau subcontractori.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (147)