Accounts Payable & Fixed Assets Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Accounts Payable & Fixed Assets Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.04.2023
    Remote work: Remote

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Studii economice finalizate
    Reprezinta un avantaj detinerea unei certificari in Contabilitate/Finante
    Minim 3 ani experienta in Contabilitate
    Buna intelegere a contabilitatii statutare romanesti
    Experienta in raportare externa, standarde internationale IFRS sau US GAAP
    Experienta in utilizarea unui sistem ERP si a programului Excel
    Engleza nivel mediu spre avansat – in utilizarea termenilor pentru operatiunile financiar contabile
    Bune abilitati analitice, de comunicare si atentie la detalii
    Persoana proactiva si organizata cu capacitatea de a identifica si gestiona prioritatile zilnice

    Responsabilitati

    Asigura inregistrarile contabile (acc. Payable) in timp util
    Compara facturile cu comenzile de achizitie si se asigura ca facturile sunt aprobate in conformitate cu politicile interne ale companiei
    Verificarea si inregistrarea facturilor in sistemul de contabilitate
    Gestionarea corecta si la timp a platilor catre furnizori , mentinerea legaturii cu partenerii pentru orice discrepante sau nereguli aparute din punct de vedere contabil/financiar
    Contabilizarea facturilor si inregistrarea in sistem a platilor anticipate
    Asigura asistenta pentru inchiderea de luna
    Reconcilierea si raportarea lunara a conturilor
    Asigura inregistrarile contabile la timp, exacte si complete in conformitate cu politicile interne pentru mijloace fixe, constructii in curs si articole de valoare mica: adaosuri, cedari, amortizari, registre mijloace fixe
    Asigura inregistrarile contabile la timp, exacte si complete legate de leasing: facturi, lista de contracte, reevaluare leasing
    Pregătirea documentației pentru contorizarea mijloacelor fixe și afișarea corectă a diferențelor de contorizare FA
    Furnizarea si pregatirea fisierelor de date sau copii pe hârtie solicitate și necesare în procesul de audit intern și extern
    Asigurarea respectarii stricte a politicilor și controalelor interne
    Asigurarea conformității cu toate cerințele statutare, financiare și corporative GAAP din US
    Furnizarea și pregătirea fisierelor de date sau copiile pe hârtie solicitate și necesare în procesul de audit intern și extern
    Asigurați respectarea strictă a politicilor și a controalelor interne (controale SOX)

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv
    Tichete de masa
    Program de lucru : L-V (09:00 – 17:30)
    Se lucreaza in regim full remote

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Laptop
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (107)