Specialist în domeniul calității

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Premium AEROTEC active.

Vezi toate job-urile Specialist în domeniul calității active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Premium AEROTEC
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 20.06.2023

    As an Airbus subsidiary, Premium AEROTEC is one of the world's leading suppliers of commercial and military aircraft structures and a key partner in the major European and international aerospace programmes. Its core competencies include the development and production of large and complex shaped aircraft components from aluminium, titanium and CFRP. Premium AEROTEC’s headquarters is based in Augsburg, Germany.

    Cerinte

    - Studii superioare (inginerie), certificat de auditor intern pe TS16949, ISO 9001, ISO13485, ISO19011, ISO14001, SMP;
    - Experienţă: minim 1 an;
    - Cunoștinţe generale sisteme de managementul calității;
    - Cunoștinţe avansate de limba germană sau engleză;
    - Cunoștințe generale QM Sistem, vedere de ansamblu a proceselor, cunoștințe basic de SAP;
    - Atenție la detalii;

    Responsabilitati

    - Responsabil de întocmirea și actualizarea procedurilor și instrucțiunilor de lucru, managemetul reclamațiilor (interne și externe), efectuarea auditurilor interne și supravegherea acțiunilor corective și preventive;
    - Întocmește si întreține manualul de calitate (QMH);
    - Întocmește proceduri, instrucțiuni de lucru și modează procesele QM;
    - Verifică procedurile și instrucțiunile de lucru;
    - Suport pentru responsabilii de proces privind optimizarea proceselor QM;
    - Prelucrează reclamațiile clienților și prelucrază reclamațiile interne;
    - Verifică eficacitatea măsurilor implementate;

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Abonament la sala sport
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Tichete de masa

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (13)