SOFER LIVRATOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Consolight active.

Vezi toate job-urile SOFER LIVRATOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Consolight
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.04.2023
    Scurta descriere a companiei

    CONSOLIGHT – conectati la viitor

    Ne-am dezvoltat alaturi de tine

    Ne mandrim cu faptul ca suntem o companie cu 100% capital privat românesc, un bun exemplu de antreprenoriat de succes, devenind, în cei 26 de ani de activitate, lider si jucator strategic în distribuția de materiale și echipamente electrice profesionale.

    Prin initiativa, determinare, perseverenta si viziune CONSOLIGHT a trecut de la un business mic de distribuție la unul dintre cele mai cunoscute branduri de pe piata de solutii electrice complete, propunandu-si o cifra de afaceri de peste 75 de milioane de euro in 2023.

    Cerinte

    Cerinte:
    Studii medii.
    Permis auto categoria B.
    Experienta de cel putin 3 ani in conducerea de autovehicule in trafic intern/international de marfa.
    Cunostinte minime de mecanica auto.
    Abilitati de comunicare si relationare.
    Prezentare optima in fata clientului si partenerilor.
    Capacitate de organizare si planificare.
    Serios, responsabil, adaptabil situatiilor si contextului.
    Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    Misiunea jobului:
    Asigura cerintele de transport marfa pentru activitatile societatii in conditii optime de siguranta si calitate, eliminand riscul de deteriorare a produselor transportate.
    Este responsabil de gestiunea produselor pe care le transporta, incasand,dupa caz contravaloarea acestora in numerar sau documente de plata.
    Raspunde de marfa transportata de la incarcare pana la descarcare.
    Este direct raspunzator pentru folosirea corecta a autovehiculelor si pentru mentinerea acestora in stare buna de functionare.
    Raspunde de prezentarea la locul de incarcare / descarcare, respectand data si ora mentionata in comanda de transport sau stabilite de comun acord cu persoana din interiorul firmei.
    Raspunde si coordoneaza procesul de incarcare, indicand modul de asezare si de fixare a marfii.
    Verifica si raspunde de exactitatatea actelor de primire-predare a marfurilor care fac obiectul transportului (factura, aviz,etc).
    Raspunde de mentinerea integritatii tuturor documentelor incredintate
    Conduce autovehiculul in conditii de siguranta fara a pune in pericol sanatatea si viata persoanelor pe care le transporta, cat si pe a sa.
    Adopta un stil de conducere preventiv. Intocmeste foile de parcurs.
    Respecta regulile si procedurile interne ale companiei, dar si legislatia in vigoare.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Salariul, pachetul de beneficii și celelalte condiții sunt în concordanță cu nivelul de expertiza si pozitia postului in organigrama.
    - contract pe perioada nedeterminata
    - program 8 ore / zi (vineri zi scurta)
    - bonuri de masa (25 Ron/zi) si bonusuri de performanta

    2000 - 2700 EUR NET / luna
    Strainatate, Timisoara, Job national