Project Manager B2C e-Solutions

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Project Manager B2C e-Solutions active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.04.2023

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Energie Muntenia
    Departament: e-Solutions, Business-to-Consumer
    Locatie: Day Tower (Bucuresti) & Smartworking
    Contract: perioada determinata (2 ani) prin intermediul agentiei noastre de leasing de personal

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    • Operare PC nivel avansat: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)
    • Limba engleza - nivel mediu
    • Permis de conducere - categoria B
    • Capacitate de analiză și sinteză;
    • Abilități de planificare și organizare; Comunicare;
    • Managementul timpului, rezistența la stres; Gestionarea sarcinilor multiple;
    • Cooperare/muncă în echipă; Atenție la detaliu, atentie distributiva si concentrata, inteligenta generala si gandire tehnica.
    • Nivel de studii necesar: Studii Superioare (Obligatorii din punct de vedere legal) : Universitate Tehnica – Inginerie Electrica / Electrotehnica / Energetica / Instalatii
    • AutoCAD
    • Vechime minim 2 ani intr-o pozitie similara

    Responsabilitati

    • Urmarirea implementarii de sisteme fotovoltaice, centrale termice, aparate de aer conditionat, smarthome, pompe de caldura pentru clienti rezidentiali;
    • Comunicare cu contractorii parcursul procesului de implementarea a proiectelor : alocare lucrari, verificarea documentatiilor tehnice si a etapelor de implementare, precum si a actiunilor de remediere/preventie defecte;
    • Depunerea documentatiilor necesare si obtinerea autorizatiilor de la diferite institutii (daca va fi cazul);
    • Colaborarea cu echipele de pe santiere si participarea la discutiile tehnice cu beneficiarul;
    • Colaborarea cu beneficiarii pentru asigurarea standardelor de calitate impuse si indeplinirea obiectivelor financiare ale proiectelor;
    • Identificarea potentialelor cauze la problemele de functionare a sistemelor semnalate de clienti ;
    • Identificarea celor mai bune solutii tehnico/economice pentru remedierea defectelor observate;
    • Intocmirea de documentatii pentru achizitii de servicii si materiale necesare implementarii proiectelor;
    • Identificarea cauzelor defectiunilor si remedierea de nivel scazut si mediu a invertoarele aflate in exploatare;
    • Deplasari de lunga si scurta durata pentru efectuarea, urmarirea si desfasurarea de lucrari in amplasamente;
    • Urmarirea stocului de materiale si monitorizarea consumului acestora;
    • Asigurarea calitatii lucrarilor din amplasamente;
    • Programarea si intocmirea programelor de lucrari si transmiterea lor entitatii aprobatoare;
    • Admiterea la lucrari a echipelor contractorului prin crearea conditiilor SSM specifice, completarea documentelor pentru admitere la lucrare, delimitarea zonei de lucru;
    • Incheierea formalitatilor de lucru la finalizarea lucrarilor ;
    • Urmarirea activitatilor lunare prestate de colaboratori si validarea centralizatoarele pentru facturare;
    • Reportistica – Rapoarte privind activitatile desfasurate in amplasamente (MS OFFICE);

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mod de lucru hybrid (birou & smartworking);
    - Mediu de lucru international;
    - Zile libere (Craciun, Paste, Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
    - Abonament Bookster;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de trei ani.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (74)