Reprezentant vanzari magazin stradal - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SportGuru active.

Vezi toate job-urile Reprezentant vanzari magazin stradal - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: SportGuru
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.06.2023

    SportGuru.ro este cel mai mare magazin de articole sportive specializate din Romania, comercializand echipament specializat apartinand unor branduri de renume in domeniu ca: Garmin, Ghost, Cube, Specialized, Mizuno, Hoka, Nike, Adidas, Asics, Compressport, Oakley, Nordica, La Sportiva, Salewa, Dynafit, Osprey, Garmont si multe altele. Sutem prezenti pe piata de retail cu 5 magazine dintre care 3 in Bucuresti si cate unul in Brasov si Cluj, cu suprafete cuprinse intre 350-750mp. Pe langa gama larga de produse si preturile exceptionale clientii nostri pot beneficia si de sfaturile specializate ale consilierilor nostri de vanzari, practicanti ai sportului, facand astfel tot posibilul ca experienta cumparaturilor sa fie una cat mai facila si placuta. "Nu se poate" este un termen care nu exista in dictionarul nostru si caruia nici nu dorim sa ii facem loc.

    Cerinte

    Candidatul Ideal
    - sa aiba o atitudine pozitiva si sa fie deschis provocarilor
    - sa indrageasca sportul si sa il practice (chiar si la nivel de amator)
    - sa detina bune abilitati de comunicare verbala
    - sa fie familiarizat cu utilizarea calculatorului
    - experienta in retailul de articole sportive reprezinta un avantaj
    - sa fie altfel :)

    Daca esti sportiv profesionist insa ti-e teama ca programul nu iti permite sa faci parte din echipa noastra, te incurajam sa aplici. Nu ai fi singurul in situatia aceasta si impreuna putem gasi o solutie.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    - investigarea atenta a nevoilor clientilor pentru a recomanda cel mai potrivit produs
    - sa ofere suport si consiliere pre-vanzare si post-vanzare
    - sa receptioneze produsele in gestiunea magazinului si sa le expuna la raft
    - sa actualizeze constat preturile conform diverselor campanii
    - sa contribuie activ la dezvoltarea si imbunatatirea fluxurilor de vanzare
    - sa intocmeasca documentele fiscale corespunzatoare (chitante, facturi) necesare incasarii contravalorii serviciilor
    - sa participe la inventarele periodice
    - sa aiba idei si sa fie creativ
    - sa se simta bine cu noi si sa practice cu noi diverse sporturi :)

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Brasov,

    Vezi job-uri similare (189)