IP Network Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Savnet Training Center active.

Vezi toate job-urile IP Network Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Savnet Training Center
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.06.2023

    În mediul actual de business este nevoie de un partener pentru formare profesională și școlarizare.
    Savnet Training Center oferă soluţii de școlarizare prin care partenerii noștri să fie conectați cu evoluțiile din domeniul IT&C și să își dezvolte competențele și abilitățile necesare pentru a se distinge pe această piață foarte competitivă.

    Cerinte

    Minim 1 an de experienta in IT Telecom Networking
    - o cunoaștere a domeniului de Telecomunicatii, tehnologie Cisco la nivel de cel putin Cisco CCNA
    Modul 2.
    - Abilități bune de comunicare și colaborare pentru a putea lucra cu colegii și clienții;
    - Certificările relevante în domeniul IT și cunoașterea standardelor de securitate a rețelelor
    constituie un avantaj.
    - Sa cunosti limba engleza la nivel cel putin B1

    Responsabilitati

    Vei identifica si diagnostic problemele de retea, inclusive problemele de conectivitate si
    problemele de Securitate;
    - Vei colabora cu colegii pentru a dezvolta soluții la problemele de rețea și pentru a implementa
    remedieri eficiente;
    - Vei monitoriza performanta rețelei și participa la îmbunătățirea continuă a acesteia prin
    actualizarea și optimizarea echipamentelor de rețea și software-ului;
    - Vei intocmi rapoarte și documentații a activităților efectuate pentru a asigura o gestionare
    adecvată a rețelei și a problemelor întâmpinate;

    Alte informatii

    De ce noi?
    - Pe langa beneficiile de baza (salariu, asigurare privata, bonus de Craciun si de Paste), punem
    pret pe formarea competentelor tale. Avem grija de cariera ta si te sustinem prin solutii de formare
    profesionala personalizate de la unii dintre Top 10 sau Top 25% formatori din lume pe domeniul lor de
    activitate, prin certificari recunoscute international, astfel incat sa-ti cresti competentele intr-un mod
    rapid, eficient si sa putem accesa noi oportunitati impreuna.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara,