Consilier Bancar Retail - Sucursala Ploiesti - Perioda determinata - 12 luni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Exim Banca Românească active.

Vezi toate job-urile Consilier Bancar Retail - Sucursala Ploiesti - Perioda determinata - 12 luni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Exim Banca Românească
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 22.09.2023

    EximBank este o banca romaneasca, infiintata in 1992, avand ca actionar majoritar statul roman.

    Din ianuarie 2023, EximBank a devenit o banca universala de top, dupa preluarea Bancii Romanesti, ocupand pozitia 8 in clasamentul bancilor dupa activele administrate.

    Misiunea noastra este sa crestem prosperitatea in Romania, sa construim parteneriate durabile pentru bunastarea sociala si performanta economica a clientilor nostri. Iar pentru aceasta trebuie sa fim constanti si ambitiosi si sa fim dispusi noi insine sa crestem.

    Romania creste cu NOI!

    #mandrucalucrezlaEximBancaRomaneasca

    Cerinte

    Te asteptam in echipa Exim Banca Romaneasca!

    Alatura-te echipei noastre! Rolul pregatit pentru tine este de:

    CONSILIER BANCAR RETAIL - PLOIESTI

    Ne dorim sa ai:
    • Experiență anterioară în sistemul bancar - minim 1 an;
    • Studii superioare în domeniul economic;
    • Cunoștințe bune pachetul MS Office;
    • Abilități dе vanzare, negociere si comunicare foarte bune;
    • Orientare către client și obținerea de rezultate;
    • Dinamism și spirit dе echipă;
    • Să-ți doreșți să dezvolți un portofoliu dе clienți;
    • Disponibilitate pentru deplasări în afara sucursalei, în scopul creșterii vânzărilor.

    Responsabilitati

    Principalele tale responsabilități vor fi:
    • Sa cresti portofoliul dе cliеnti;
    • Sa promovezi produsеle de crеditаre, cross-sеlling si follow-up;
    • Sa oferi solutii personalizate de finantare in functie de nеvoilе clientilor;
    • Sa oferi consultanta in privinta serviciilor bancii;
    • Sa efectuezi operatiuni bancare.

    Alte informatii

    Ce îți oferim:
    • Un mediu de lucru profesionist și dinamic
    • Pachet de beneficii atractiv
    • Posibilitatea de a-ți construi o carieră în domeniul bancar

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (4)