Inginer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Inginer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Buzau
  • Actualizat la: 12.06.2023

    Suntem comunitatea Creatorilor de energie a ENGIE Romania, filiala locală a Grupului ENGIE, unul dintre principalii actori globali din domeniul energetic. La ENGIE, oferim clienților noștri gaze naturale, energie electrică și servicii tehnice. Pe lângă aceste activități tradiționale, lucrăm la dezvoltarea de servicii noi și produse prietenoase cu mediul înconjurător. Îi ajutăm pe clienții noștri să producă energie, prin cogenerare sau instalare de panouri fotovoltaice, dar și să aleagă soluții de mobilitate verde – prin instalarea de stații de încărcare pentru mașini electrice sau alimentarea flotelor cu gaz natural comprimat.

    Cerinte

    In cadrul Grupului ENGIE, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce fac. Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și tehnici, unde te vei simți apreciat/ă și inspirat/ă pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

    In prezent angajăm Ingineri in locațiile: București, Brașov, Buzău, Pitești, Galți, Brăila.

    Dacă îndeplinești toate cele 3 cerințe de mai jos si detii una dintre autorizatiile/atestatele mentionate:

    Cerinte obligatorii:
    • Studii superioare tehnice finalizate cu diplomă de licență;
    • Minimum 2 ani experienta in zona tehnica;
    • Permis categoria B.

    Reprezintă avantaj să ai una dintre autorizațiile de mai jos:

    • ANRE – PGD, PGIU, EGD, EGIU
    • ISCIR - RVT si RSL IP

    Responsabilitati

    Inginer în cadrul ENGIE Servicii: În limita autorizațiilor ANRE și/sau ISCIR deținute, ai următoarele sarcini:
    • Execuți lucrări privind verificările tehnice în utilizare la aparatele de încălzit alimentate cu combustibil gazos, cazane de apă caldă cu putere P < 400 kW și cazane de abur de joasă presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h și Pmax abur ≤ 0,5 bari, întocmește documentația în urmă verificării în conformitate cu prescripțiile tehnice ISCIR, pe în măsură competențelor obținute;
    • Execuți lucrări de verificări/revizii tehnice și reparații defecte, la instalațiile de utilizare gaze naturale;
    • Întocmești devize pentru lucrările de reparație, modernizare, înlocuire, la instalațiile de utilizare a gazelor naturale și aparate de consum gaze naturale, în scopul contractării acestora de către client;
    • Controlezi în teren și verifici instalația în funcționare după execuția operațiunilor de instalare, montaj, reparații și revizii, efectuate de personalul de specialitate, la aparatele de încălzit alimentate cu combustibil gazos, cazane de apă caldă cu putere P ≤ 400 kW și cazane de abur de joasă presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h și Pmax abur ≤ 0,5 bari, a arzătoarelor cu combustibili gazoși;

    Inginer în cadrul Distrigaz Sud Rețele:
    • Realizarea studiilor de rețea, a studiilor tehnico-economice și a temelor de proiectare aferente investițiilor, elaborarea proiectelor tehnice aferente sistemului de distribuție, stabilirea soluțiilor tehnice pentru alimentarea cu gaze naturale și asigurarea interfeței cu autoritățile concedente, Autoritatea de reglementare în domeniul energiei și Operatorii sistemelor de transport gaze naturale și conducte din amonte pentru derularea contractelor de concesiune a serviciului de distribuție a gazelor naturale.

    Inginer în cadrul ENGIE Romania:
    • Își desfășoară activitatea în scopul vânzărilor de soluții și servicii tehnice complexe care să faciliteze tranziția energetica și eficientizarea consumurilor energetice, într-un mod personalizat în linie cu nevoile clienților industriali și comerciali, în scopul creșterii încrederii clienților business în furnizorul ENGIE Romania, precum și creșterea avantajului competițional al Companiei.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (106)