ECONOMIST– zona Militari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile ECONOMIST– zona Militari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 13.05.2023

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Persoana organizata, cu inițiativa și interesata de o colaborare pe termen lung.
    Abilitați foarte bune de comunicare și interacțiune.
    Experiența profesionala de 1-2 ani in domeniul contabil
    Cunoasterea pachetului MS OFFICE cu precadere EXCEL.
    Cu experiența in utilizarea unui program de contabilitate/gestiune/ERP.
    Nivel mediu-avansat de cunoaștere a limbii engleze
    Cunostinte de fiscalitate si legislatie financiar-contabila.
    Absolvent studii superioare profil economic/financiar sau contabil.

    Responsabilitati

    Verificarea și operarea documentelor contabile in programul de contabilitate.
    Intocmirea tuturor declaratiilor lunare (D300, D390, D394, D112) si a raportarilor periodice (fara bilant).
    Efectuarea tuturor operațiunilor necesare pentru inchiderea lunara din punct de vedere contabil.
    Intocmirea de diverse documente și/sau rapoarte necesare in activitatea financiar-contabila.
    Efectuarea operațiunilor/documentelor specifice activitatii de salarizare.
    Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile solicitate la nivel de grup.
    Evidența extraselor bancare.
    Comunicare cu clienții/furnizorii telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului
    Pregatirea documentatiei si relatia cu vama pentru importuri si exporturi.

    3500 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (5)