Brand Manager - Beauty - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile INTERBRANDS ORBICO active.

Vezi toate job-urile Brand Manager - Beauty - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: INTERBRANDS ORBICO
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.08.2023

    Interbrands Orbico este cel mai mare distribuitor de produse FMCG și Beauty din România, parte a Grupului Orbico, cel mai mare distribuitor din Europa, cu o prezență activă în 24 de țări.

    Avem peste 200 de branduri în portofoliul nostru și peste 30 000 de clienți în România.

    Aducem valoare partenerilor noștri prin soluțiile digitale și logistice pe care le oferim, printr-o gamă largă de produse de calitate și o viziune bazată pe performanță.

    Cerinte

    studii superioare/Master în marketing, management, tipuri de consumatori,
    cunoasterea unei limbi de circulatie internationala (de preferat limba engleza) la nivel avansat
    cunostinte aprofundate ale programelor Microsoft Office, Internet Explorer
    abilitati analitice foarte bune si cunostinte bune despre P&L management
    abilitati foarte bune de project management
    abilitați tehnice în definirea strategiei de brand bazate pe insights despre categorie, parteneri, consumatori și clienti finali
    volum mare de cunostinte teoretice si practice

    Responsabilitati

    urmareste realizarea planului de vanzari pentru brand-urile alocate
    efectueaza previzionarile de comanda pentru noi produse in conformitate cu strategia fiecarui brand
    efectueaza rapoarte specifice pentru produsele nou lansate in luna urmatoare lansarii
    intocmeste comenzile lunare de import pentru casele din responsabilitatea sa
    intocmeste urmatoarele tipuri de rapoarte lunare: raport de analiza a vanzarilor lunare comparative conform indicatiilor primite in cadrul firmei, raport de analiza a situatiei clientilor care au in portofoliul lor casele de care este responsabil, raport de analiza a bugetelor de vanzari si cele de reclama si publicitate, raportul extern
    urmareste viteza de rotatie a produselor din stoc si propune actiuni pentru diminuarea stocurilor blocate
    cunoaste si utilizeaza eficient toate promotiile si materialele publicitare comandate
    verifica de doua ori pe luna eficienta utilizarii materialelor publicitare
    cunoaste impecabil programele (brand-urile) din divizia care i-a fost repartizata in cadrul firmei
    cunoaste liniile si referintele brand-urilor repartizate dupa nume, caracteristici, gramaje
    prezinta planurile de marketing si media

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre INTERBRANDS ORBICO. Consultati Politica de procesare a datelor personale a INTERBRANDS ORBICO >>

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (110)