Tehnician Asigurarea Calității - Intrare Marfă

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DRAXLMAIER Group active.

Vezi toate job-urile Tehnician Asigurarea Calității - Intrare Marfă active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: DRAXLMAIER Group
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.06.2023

    DRÄXLMAIER Group is one of the top 100 automotive suppliers in the world. With our automotive expertise, we contribute toward making cars safer, more comfortable and more energy-efficient in the future. Peak performance for premium automobiles is our commitment, technological leadership is our motivation!
    DRÄXLMAIER Group has started the activities in Romania in 1993 and ever since has constantly developed into a stable, committed investor, employing about 15.000 people within the country.

    Cerinte

    Studii medii absolvite;
    Experiență în Calitate (industria Automotive);
    Cunoștințe de bază în asigurarea calității (ex.: metoda 8D, recalificare, caracteristici speciale, IATF 16949);
    Cunoașterea modului de citire a desenului tehnic și întelegerea acestuia.
    Cunoștințe bune de operare PC (Excel,Outlook, SAP S/4HANA );
    Persoană sociabilă, dornică să învețe si proactivă;
    Abilități foarte bune de analiză și cu o gândire orientată spre proces.

    Responsabilitati

    Asigură detectarea din timp a punctelor slabe și a defectelor;
    Efectuarea de inspecții conform dinamizării la materialele recepționate;
    Blocarea materialelor, informarea furnizorilor in caz de defecte întâmpinate;
    Gestionarea materialelor blocate, cât și alocarea de status conform deciziilor asumate;
    Efectuarea de măsurători ale pieselor si validarea acestora conform cu specificatiile;
    Documentarea inspecțiilor verificate, eliberarea sau blocarea mărfii verificate;

    Alte informatii

    Beneficii:

    Prime anuale;
    Training inițial;
    Mediu de lucru competitiv.

    Timisoara,