Intern Operatiuni si Mentenanta Retea

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Intern Operatiuni si Mentenanta Retea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.06.2023

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Muntenia
    Departament: Operatiuni si Mentenanta Retea
    Tip contract: Internship part-time (5h/zi, timp de 6 luni) sau full-time (8h/zi, timp de 3 luni)
    Locatie: Bucuresti

    Cum iti dai seama ca esti potrivit/a pentru acest rol?

    Esti student/a in ultimul an de licenta sau student/a la masterat la o facultate cu profil energetic, electrotehnic, electronic sau similar
    Atentie la detalii
    Capacitate de concentrare buna
    Capacitate de lucru in echipa
    Nivel de comunicare bun
    Cunoasterea pachetului Microsoft Office
    Experienta nu este necesara, insa reprezinta un avantaj activitatile de voluntariat si extracurriculare

    Responsabilitati

    Participa in teren alaturi de mentorul dedicat la prelevarea/verificarea datelor tehnice;
    Observa etapele procesului de racordare la retea a noilor abonati;
    Urmareste si se implica alaturi de mentor in cunoasterea aplicatiilor folosite indepartamentul din care face parte;
    Participa alaturi de mentorul dedicat la intocmirea planului anual pentru lucrarile de exploatare, de mentenanta si reparatii al instalatiilor.

    Alte informatii

    Iti oferim:

    Program de internship platit, conform prevederilor Legii privind Internshipul, cu modificarile si completarile ulterioare;
    Mediu de lucru international;
    Programul de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    Oportunitati pentru dezvoltarea carierei profesionale.

    Ce altceva trebuie sa stiti?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de trei ani.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (72)