Agent Vanzari Clienti Revanzatori/HoReCa

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Romania active.

Vezi toate job-urile Agent Vanzari Clienti Revanzatori/HoReCa active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Deva
  • Suceava
  • Actualizat la: 01.06.2023
    Remote work: On-site

    Profilul candidatului:

    • Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client;
    • Buna intelegere a comertului traditional si modern;
    • Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate;
    • Abilitati de identificare si evaluare a locatiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani);
    • Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor;
    • Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren;
    • Cunoştinţe de operare MS Office si de limba engleza;
    • Permis de conducere categoria B.
    Specific Clienti Revanzatori:
    • Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj;
    • Experienta in deschiderea de noi magazine.

    Specific Clienti HoReCa:
    • Pasiune pentru industria Horeca;
    • Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj.
    Descrierea jobului:
    • Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat;
    • Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate;
    • Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi;
    • Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi;
    • Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar;
    • Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client;
    • Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.

    • Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize.

    • Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client.

    METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Te așteptăm să faci parte din echipa METRO!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (218)