Internship - Mechanical Design Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hamilton Central Europe active.

Vezi toate job-urile Internship - Mechanical Design Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Hamilton Central Europe
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 26.05.2023

    Hamilton Central Europe și-a început activitatea în România prin producția de componente destinate seringilor cu microlitru. Odată cu deschiderea acestui sediu, România a devenit a doua țară din Europa, după Elveția, în care Compania Hamilton desfășoară activități de producție. De altfel, Compania Hamilton este și singura companie din țară specializată în producția de componente destinate seringilor cu microlitru.

    În prezent, în fabrica din Giarmata, echipa noastră produce instrumente de precizie ridicată folosite în laboratoarele de analiză și cercetare (seringi de mare precizie, pompe, valve, ace, module de pipetare etc.), precum și accesorii pentru aparatura medicală. Produsele fabricate de către Hamilton Central Europe în Timiș sunt utilizate în piețele de profil din Europa, Asia și Africa de Sud, în mare parte în laboratoarele de cercetări științifice, laboratoarele de aplicații analitice și secții de terapie intensivă.

    Cerinte

    -Ongoing University degree (Bachelor or Masters);
    -Good to have Solid works, Creo or Catia skills;
    -Positive attitude, proactive and open to learn new things;
    -Good team player and communicative person;
    -Good knowledge of Microsoft Office (excel, word, power point);
    -Good knowledge of English (both written and spoken);

    Responsabilitati

    -Create and update the technical documentation (drawings, components list) for the products that are in manufacturing processes;
    -Responsible person for development and design of auxiliary tools in the assembly processes;
    -Assure that needed technical information are clear and available for Production.

    Alte informatii

    -Competitive Salary;
    -Working contract: 3 to 6 months, depending on your availability;
    -Possibility of employment within the company;
    -Flexible program & breaks;
    -Meal tickets (value 30 Ron);
    -Medical services ;
    -Transportation from Timișoara, Dumbravița, Ghiroda, Giarmata, Giroc, Chișoda, Moșnita, Bucovaț, Șag, Săcalaz, Arad;
    -Professional development opportunities;
    -Great working conditions in a modern headquarter;
    -Working in a multinational company, with professional colleagues;
    -Recommendation bonus between 2500 and 3500 lei ;
    -Bonus for the purchase of glasses;
    -Gym and wellness discount package;
    -Relaxation area;
    -Cafeteria with catering services;
    -Free coffee for every employee;
    -Free fruit of the day for every employee;
    -Bookster (online platform through which employees can borrow books with no charge);
    -Company events.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (12)