Production Area Leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Frigoglass active.

Vezi toate job-urile Production Area Leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 30.06.2023

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    Minimum 3 ani experienta de lucru intr-o pozitie similara intr-o companie multinationala de productie;
    Bune abilitati de planificare si organizare;
    Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    Studii superioare tehnice;
    Limba engleza – nivel mediu conversational;
    Cunostiinte de baza de operare calculator: Microsoft Excel, Word.

    Responsabilitati

    Monitorizează şi urmăreşte implementarea adecvată a sistemelor şi procedurilor de calitate şi dezvoltă acţiuni corective pentru a asigura standardele de calitate a produselor;
    Administrează eficient resursele disponibile (oameni, materii prime şi echipament) pentru a atinge ţintele stabilite pentru indicatorii de producţie (productivitate şi rebuturi);
    Evaluează, recomandă şi propune soluţii în ceea ce priveste forta de lucru şi atribuirea de sarcini de lucru pentru a asigura eficienţa departamentului;
    Facilitează implementarea proiectelor tehnice pentru a asista introducerea in fabricatie de noi produse ca şi modificarea de produse;
    Menţine rapoarte actualizate cu privire la utilizarea materiilor prime, uneltelor şi echipamentelor, monitorizează circuitul lor între producţie şi magazie pentru a asigura date exacte necesare inventarului lunar;
    Realizează inspecţii regulate şi acţiuni corective, dacă este nevoie, pentru a menţine indicatorii de curăţenie în toate zonele.
    Asigura confidentialitatea tuturor datelor si informatiilor la care are acces, obligatia de confidentialitate fiind mentinuta si dupa incetarea raporturilor de munca ale salariatului; salariatul are obligatia ca, pe toata perioada existentei raporturilor de munca, precum si dupa incetarea acestora, sa nu transmita sub orice forma altei persoane fizice sau juridice informatiile confidentiale dobandite pe parcursul activitatii profesionale in cadrul companiei Frigoglass;
    Isi insuseste si respecta prevederile legislatiei si a instructiunilor interne specifice Frigoglass in domeniul securitatii si sanatatii in munca, in domeniul apararii impotriva incendiilor si a situatiilor de urgenta precum si masurile de aplicare a acestora;
    Respecta regulile, procedurile si instructiunile de protectia mediului in domeniul sau de activitate;
    Respecta Regulamentul Intern precum si practicile, procedurile interne si politicile Frigoglass;
    Pentru angajatii cu personal in subordine: Raspunde de instruirea pe linie de securitate si sanatate in munca a personalului din subordine, precum si instruirea in domeniul situatiilor de urgenta, inclusiv apararea contra incendiilor, asigurandu-se ca regulile de protectia muncii sunt respectate si ca sedintele periodice de instruire sunt tinute cu regularitate;

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (58)