CONSILIER JURIDIC specializat ACHIZITII PUBLICE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Klintensiv active.

Vezi toate job-urile CONSILIER JURIDIC specializat ACHIZITII PUBLICE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Klintensiv
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 02.10.2023

    S.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    • studii superioare de specialitate finalizate (licentiat al unei Facultati de Drept);
    • experienta profesionala: minim 3 ani in derularea procedurilor de achizitie publica si o buna cunoastere a legislatiei in domeniu;
    • Cunostinte solide de drept commercial, drept civil;
    • Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
    • Permis de conducere : categoria B.

    Responsabilitati

    Principalele responsabilitati :
    • Vei concepe, redacta si aviza contractele societatii sau alte acte juridice incheiate cu persoanele juridice;
    • Vei elabora raspunsurile la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;
    • Vei formula contestațiile și plangerile, în conformitate cu legislația achizițiilor publice;
    • Vei urmari modificarile legislative privind achizitiile publice;
    • Vei oferi consultanta si asistenta juridica pentru departamentele companiei, in toate domeniile dreptului, preponderent drept civil,comercial, contracte;
    • Vei mentine relatia cu institutiile/autoritatile statului si nu numai (Registrul Comertului, instante de judecata, notari, executori judecatoresti, Politie, OCPI, etc.);
    • Vei urmari legislatia relevanta pentru activitatea societatii si vei informa permanent persoanele interesate;

    Alte informatii

    Noi iti oferim:
    • Salariu motivant;
    • Sansa de afirmare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,