Specialist calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DRAXLMAIER Group active.

Vezi toate job-urile Specialist calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: DRAXLMAIER Group
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.05.2023

    DRÄXLMAIER Group is one of the top 100 automotive suppliers in the world. With our automotive expertise, we contribute toward making cars safer, more comfortable and more energy-efficient in the future. Peak performance for premium automobiles is our commitment, technological leadership is our motivation!
    DRÄXLMAIER Group has started the activities in Romania in 1993 and ever since has constantly developed into a stable, committed investor, employing about 15.000 people within the country.

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice finalizate;
    • Cunoștințe de baza in asigurarea calității: Metoda 8D, Recalificare, Caracteristici speciale, Initial sampling;
    • Cunoștințe utilizare SAP;
    • Experiență în domeniul Automotive – minim 3 ani;
    • Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat;
    • Cunoștințe de prelucrare electronică a datelor (MS-Office, Excel, Outlook).

    Responsabilitati

    • Gestionarea, pe parte de calitate de client, a unui proiect sau a mai multor proiecte
    • Deschiderea, prelucrarea si monitorizarea reclamaților deschise de clienți ( 0 km si din exploatare)
    • Rol activ in detectarea din timp a punctelor slabe si a defectelor din proiect;
    • Implementarea de măsuri adecvate pentru înlăturarea defectelor si punctelor slabe si urmărirea eficacității acestora;
    • Acționarea ca persoană de contact pentru client/clienti;
    • Promovarea și implementarea tehnologiilor de calitate preventivă pe întregul proces de producție.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Prime anuale;
    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Mediu de lucru competitiv;
    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Zile libere suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (5)