Procurement buyer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Procurement buyer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.04.2023

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Muntenia
    Departament: Departament Achizitii - Achizitii Infrastructura si retele
    Locatie: Bucuresti
    Contract: contract pe perioada determinata de 1 an prin intermediul partenerului nostru de leasing de personal

    Cautam doi specialisti in domeniul achizitiilor, una dintre pozitii fiind Junior (1 an experienta), cealalta fiind mid-senior (2-3 ani experienta).

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    - Studii superioare (economice sau tehnice);
    - Diplome/Certificari in domeniul achizitiilor emise de organisme recunoscute la nivel international reprezinta un plus (ex. CIPS);
    - Abilitati de comunicare si relationare, atat in interiorul companiei (inter si intra-departamental) cat si in exteriorul acesteia (furnizori, institutii etc);
    - Experienta in companii de utilitati/multinationale reprezinta un avantaj;
    - Cunostinte avansate in utilizarea pachetelor MS Office (Word, Excel, Outlook), experienta in creare analize/prezentari in format Power Point;
    - Cunostinte avansate in utilizarea unui ERP, modulul MM, reprezinta un avantaj;
    - Cunostinte de baza in domeniul Financiar reprezinta un avantaj;
    - Engleza – nivel avansat;
    - Italiana/Spaniola – constituie un avantaj;
    - Abilitati de negociere;
    - Aptitudini analitice si de sinteza;
    - Obtinere/livrare rezultate;
    - Proactivitate, dorinta continua de dezvoltare individuala, spirit de echipa, orientare spre rezultat, abordare tip “hands-on”;
    - Capacitate de planificare si organizare.

    Responsabilitati

    - Analiza specificatii tehnice/cerinte de business in vederea demararii procesului de achizitii;
    - Studii de piata;
    - Identificare si analiza furnizori;
    - Intocmire documentatie necesara procesului de achizitii conform legislatiei achizitiilor publice in vigoare si a politicilor si procedurilor interne;
    - Demarare si derulare proces de achizitii pana la semnarea contractului (Selectie furnizori, cerere de oferta, calificare, analiza oferte, contract);
    - Monitorizare contracte;
    - Implicare in proiecte internationale alaturi de colegi din Global Procurement;
    - Elaborare analize specifice domeniului de activitate.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Fiti parte din revolutia tranzitiei energetice: faceti posibila electrificarea curata. Veti avea sansa sa faceti parte din familia Enel Group, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume.

    - Abonament pentru servicii medicale la o retea de clinici private;
    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Zile libere bonus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera;
    - Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de trei ani.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (57)