Inginer telecomunicatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Inginer telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Inginerie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.03.2023

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Muntenia
    Departament: Operatiuni si Mentenanta Regiunea Muntenia/Mentenanta Specializata - Telecomunicatii
    Locatie: Bucuresti
    Tip contract: perioada determinata (2 ani), prin partenerul nostru de leasing de personal

    Ce cautam:

    - Absolvent de studii superioare in domeniul telecomunicatii sau similar, absolvent de cursuri de perfectionare in domeniul de activitate;
    - Minim 1 an experienta in domeniu constituie un avantaj;
    - Apt pentru lucru la inaltime;
    - Posesor permis conducere categoria B;
    - Cunostinte utilizare calculator (pachet Microsoft Office);
    - Spirit de echipa;
    - Nivel de comunicare foarte bun;
    - Capacitate de concentrare foarte buna;
    - Atentie distributiva la nivel foarte bun;
    - Capacitate de prezentare sintetica a informatiei.

    Responsabilitati

    - Participa la executarea de lucrari de mentenanta, inspectii periodice, controale periodice, verificari si masuratori la echipamentele de telecomunicatii aferente sistemului de telecontrol din statiile electrice de transformare;
    - Participa la lucrari de testare si/sau modernizare a echipamentelor de telecomunicatii aferente sistemelor de telecontrol si la lucrari de punere in functie a echipamentelor noi;
    - Executa activitatea de reparatii in laborator a echipamentelor defecte;
    - Realizeaza lucrari de masurare si intretinere a suporturilor de telecomunicatie pe fibra optica;
    - Realizeaza lucrarile in conformitate cu standardele de calitate in vigoare si cu respectarea fiselor tehnologice si a instructiunilor tehnice in vigoare;
    - Elaboreaza buletine de verificare aferente lucrarilor executate;
    - Efectueaza consemnul in cadrul centrului conform planificarii cu atributiile si responsabilitatile prevazute in nota organizatorica privind serviciul de consemn.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Fiti parte din revolutia tranzitiei energetice: faceti posibila electrificarea curata. Veti avea sansa sa faceti parte din familia Enel Group, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume.

    - Abonament pentru servicii medicale la o retea de clinici private;
    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Mod de lucru hybrid (birou & smartworking);
    - Zile libere bonus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera;
    - Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de trei ani.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (125)