Business Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Help Net Farma active.

Vezi toate job-urile Business Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Help Net Farma
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.06.2023
    Remote work: Hybrid

    Help Net este organizația care știe că succesul depinde în primul rând de oamenii pe care îi are și de calitatea serviciilor oferite pacienților.
    În echipa Help Net, valorile care ne ghidează sunt: ​​respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă te identifici cu aceste valori și crezi în Bine, te asteptăm in echipa Help Net.

    Vino la Bine! Construiește-ți o carieră din a face bine!

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul economic;
    • Experiența în tranzactii M&A poate fi considerat un avantaj;
    • Abilități excelente de planificare și monitorizare a indicatorilor financiari/economici;
    • Cunoștințe foarte bune de utilizare MS Office: Excel, PPT;
    • Cunoștințe de limba engleză scris și vorbit;
    • Abilități analitice și de rezolvare a problemelor;
    • Persoana pragmatica si responsabila, persoana sociabila cu spirit de echipa;
    • Dorinta de a invata, orientata spre imbunatatire si dezvoltare profesionala continua.

    Responsabilitati

    • Colecteaza si analizeaza informatiile financiare si operationale pentru new openings (real estate/GF) in vederea elaborarii unui Business Case;
    • Participa la intalniri recurente cu departamentele implicate (M&A, Sales, Controlling) pentru diverse simulari si iteratii privind obtinerea Business Case-ului final;
    • Ofera feedback privind rentabilitatea/oportunitatea proiectului;
    • Actioneaza ca o persoana de contact pentru informatiile financiare din BC trimise la grup;
    • Actualizeaza rapoartele de monitorizare pentru partea de farmacii intrate in portofoliu in urma unui process de achizitie/ real-estate (GF). Analizeaza rezultatele vs BP si vs PY;
    • Actualizeaza statusul tranzactiilor M&A lunar;
    • Ofera suport pentru departamentul de M furnizeaza diverse analize financiare/ informatii ad-hoc.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Zile libere suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (186)