Inginer Proiectant Electromecanic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant Electromecanic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Sibiu
  • Actualizat la: 15.09.2023

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Minim 3 ani de experienta in pozitii similare;
    • Licenta in Tehnica Constructiilor de Masini sau Electromecanica, cu accent pe Cercetare / Proiectare;
    • Stapanirea programelor CAD (NX constituie avantaj), a celor de tip PLM, precum si a pachetului MS Office;
    • Experienta in lucru pe proiecte ample, cu respectarea termenelor clientilor, flexibilitate si adaptabilitate la nou;
    • Cunostinte electrotehnice bune;
    • Foarte bune abilitati de organizare a activitatii proprii, capacitate de dezvoltare;
    • Fluenta in limba engleza (scris/ vorbit).
    • Limba germana constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    • Proiectarea de produse electro-mecanice noi;
    • Extinderea unor familii de produse existente;
    Responsabilitati generale:
    • Produsele vizate de acest post sunt conectorii de date si/ sau putere, precum si senzorii de curent, toate cu accent pe partea mecanica a produselor.
    • In cadrul activitatii se studiaza carnetul de sarcini al produsului, se elaboreaza concepte, se analizeaza in detaliu elementele constructive si se clarifica toate aspectele legate de produs si functionarea acestuia, impreuna cu clientul intern si ceilalti membri ai echipei de proiect.
    • Se realizeaza designul 3D al produsului (toate ansamblele subansamblele si componentele implicate), se detaliaza prin desene 2D complete (conform normelor de desen tehnic international si specifice) si se distribuie electronic utilizand programe PLM specifice.
    • Se cer si se coordoneaza investigatii speciale, teste de laborator, determinari, prototipari, se fac calcule de tolerante si alte calcule documentate in scopul asigurarii celor mai inalte standarde de calitate a produsului.

    Alte informatii

    Oferta:
    • Pachet salarial atractiv
    • Tichete de masa
    • Prima de Craciun si de Paste
    • Servicii medicale gratuite
    Plant-ul se afla in Sibiu si se poate lucra din Brasov (program Hybrid)

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (6)