Inginer executie instalatii(HVAC, sanitare, electrice,)(Site engineer)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Metropolitan Residence active.

Vezi toate job-urile Inginer executie instalatii(HVAC, sanitare, electrice,)(Site engineer) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Metropolitan Residence
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.05.2023

    METROPOLITAN este lider în dezvoltarea proiectelor imobilare din București. Misiunea noastră vizează dezvoltarea unor proiecte inovatoare, folosindu-ne de cele mai înalte cerințe de calitate și, în același timp, suntem atenți și la mediul înconjurător. Construim pentru clienții noștri și, mai mult decât atât, le îmbunătățim calitatea vieții și îi asigurăm de suportul nostru permanent printr-o relație de parteneriat. Dovada succesului nostru constă în miile de familii mulțumite de casele construite de noi. Încă din 2010 am construit mai mult de 3.000 de apartamente. Valoarea totală de piață a proiectelor imobiliare dezvoltate de noi se ridică la 170 milioane de euro.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Experienta min. 2-3 ani in domeniu, instalatii: electrice, HVAC, sisteme de instalații; sanitare, într-o varietate de tipuri de clădiri aferente unor proiecte complexe (studii de PM constituie un avantaj); Studii de specialitate: INGINER - instalatii finalizate sau in curs de finalizare. (Atestate de dirigentie de santier si/ sau RTE constituie un avantaj major); Capacitatea de a lucra atat singur cat si in echipa in toate fazele unui proiect; Bune cunostinte AutoCAD, Microsoft Office (Excel, Word, Project Management), Experienta in 3D constituie avantaj; Atitudine proactiva si determinare in finalizarea unui proiect; Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine; Bune abilitati de comunicare la toate nivelurile, organizare, spirit de observatie, atentie la detalii si flexibilitate; Atitudine pozitiva, autodeterminare, spirit de echipa.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    Intelege planul planurile de instalatii si se asigura ca acestea sunt coordonate cu celelalte specialitati; Convoaca proiectantii de specialitate pentru rezolvarea problemelor ivite; Urmareste termenii de executie a lucrarilor; Identifica materialele, echipamentele si forta de munca necesara; Alcatuieste extrase de material dupa planuri; Deseneaza detalii de executie; Urmareste si supervizeaza lucrarile subcontractorilor; Managementul etapelor si prioritizarea lucrarilor; Se asigura ca materiile prime utilizate sunt in conformitate cu specificatiile; Colaboreaza cu inginerii din alte specialitati, arhitectii s.a. membri de echipa; Comunica cu celelalte departamente (departamentul juridic, achizitii, financiar-contabil, resurse umane) pentru a asigura fluxul informational; Propune solutii pentru imbunatatirea eficientei si reducere de costuri; Colaboreaza cu specialistul de achizitii in vederea eficientizarii ofertei de pret, pentru produse, echipamente si materiale necesare lucrarilor; Propune solutii tehnice pentru problemele care cauzeaza intarzierea executiei in termen a proiectului in curs si solutii de optimizare a costurilor si/sau eficientei energetice si/sau a confortului termic; Urmareste asigurarea cerintelor legale privind calitatea in constructii, urmareste si ajut activitatea dirgintilor de santier, a Responsabililor tehnici cu executia, Responsabililor QA/QC; Urmareste si raspunde de indeplinirea normelor SSM; Intocmeste si prezenta rapoarte catre managerul de proiect si conducerii societatii.

    Alte informatii

    Punct de lucru: Sector 1 Bucuresti

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (74)